26 Balas

VIP Member

Tekak xboleh trima nasi.. Tapi mkn nasi ayam alhamdulillah ok pulak😅 then saya mkn benda pedas2.. Ayam lemak pedas.. Kentang balado pedas.. Klo buat ikan goreng pon cicah sambal kicap.. Alhamdulillah ok pula.. Kena pandai2 pancing nafsu mkn sis.. Kalau x ksian dgn baby..

Saya mula² memang nampak nasi je saya muntah.. Nampak ayam pun muntah 😆, saya makan bubur... Tu pun boleh telan bubur mcd je.. Bubur lain nak muntah.. Hahaha pastu ratah sayur², buah².. Tapi saya banyakkan makan buah²...

Banyakkan makan buah2an.. saya mkn oren awal2 pregnent.. sekarang hentam semua buah.. rasa sedap sgt segala buah. Lg pin buah elok utk tambah hb low, kurangkan rasa loya, kurangkan sembelit dan jd ganti kpd snek..

Masa awal pregnant, saya mmg alahan bab makan. Takde selera nak makan. Kalau paksa pun, cannot go. So saya cuba makan apapun yg boleh .. tak konsisten. Even 2-3 suap tapi pengambilan buah tu, kerap.

Saya pun ingin tau... 11 weeks tapi hidu saje makanan apa pun rasa mual... Cuma makan roti dan buah saje tapi risau baby tak cukup nutrients kalau tak makan 😥

VIP Member

Sebelum mkn nasi n selepas mkn nasi sis mkn dlu buah oren. Lgi2 buah tu dr peti ais. Mkn sesejuk... Nnti selera dtg la sikit. Mkn la jugak walawpon 2 3 suapp...

x lalu nasik..tp ari tu try mkn dgn sup daging Alhamdulillah bole telan..pastu mkn kekacang mknn sunnah cmtu..buah oren..jambu..

sama lah mcm awak. sy hari3 makan apple, roti. kdang paksa gak mkn nasi tp dlm kuantiti sikit mkn nan sup sayur.

Cba mkn epal dan mnum milo tnpa gula..ni yg sy amal wktu alahan truk 2 hari xblh mkn nasi.. Air mineral jgn lupa mnum

buah2,kacang,air lemon,sup ke.sup pun klo boleh yg simple2 je.xmo yg brempah,berminyak sgt.lain org lain selera.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan