26 Balas

Ikut pengalaman saya, kebiasaannya kalau 1st pregnancy memang lambat sikit nampak (4-5 months) baru obvious. Anak 1-3, perut saya lambat nampak. Masuk 6 bulan baru org nampak apatah lagi saya selalu pakai jubah. Tapi anak ke-4 ni lain. Mungkin sebab rahim dah biasa meregang, jadi baru sebulan pun dah nampak. Sy tak perasan pun saya pregnant tapi MIL yg tegur perut nampak macam berisi 😅 . Bila beberapa hari period tak dtg then kita check UPT, betullah mata MIL tu. Sy pregnant rupanya ..

sya 4 bulan dah😅besar dah perut sya..kalau baring tu keras sgt🤭kadang² sampai senget perut sya..tak tahulah baby ke apa,tak gerak tapi mengeras timbul,pegang berbentuk🤣kejap timbul kejap surut😂apa dia buat dlm tu tak tahulah..masa p kk,nurse mesti tekan nurse kata oii baby keras ye😅ada dah ni besar bulat keras dah🤭dlu tekan tenggelam jari nurse🤣dia kata takda lagi ni keras.skrg tekan nurse pun risau😅hahaha...

3 bulan dah nampak, cuma saya jenis pakai baju besar jd orang tak perasan.. 4 bulan even pakai baju besar pun jumpa orang terus sume tegur, diorang ckp nampak cm letak bola dah tapi kalau ambil gambar je orang xperasan.. hahaha ni 5 bulan letak gambar, semua terus excited sbb diorang ckp nampak dah bump.. 😅

sy start 6m. tu pun org tak perasan sgt sb sy sejenis berisi.. sy punya daily dressing pun jubah @ baju kurung memg org xperasan.. betul2 xboleh sorok bumb ni bila start 8m..tiba2 dia boleh tahan kedepan perutnya😂

TapFluencer

Macam saya bulan ke5 baru nampak baby bump semasa duduk. Dah masuk bulan ke 7, dah tak boleh sorok dah perut. 😅 Saya jenis tak nak nampakkan saya ni hamil. Ha ha.

hamil February ada gk di sini ada yg udah usg blom kalau udah ada yg usg gi mana anak ya cwek cwok

sy 4 bulan masa raya hari tu dah nampak kalau pandang dari sisi. now nak masuk 5 bulan dah. kejap nampak kejap x nampak sgt. suami pun tgur perut awak kejap besar kejap kecik😅

Saya 4 bulan nak masuk 5 bulan baru nampak bump. Saya suka pakai baju besar so orang tak nampak. Kalau bump, selalunya perut keras. Kalau lemak, kita tekan lembut je perut.

VIP Member

Cuba usap perut dan tekan lembut je. Keras tak. Kalau keras bump dah tu.. kalau lembut, lemak lagi tu. Sy punya masih lemak lagi 😂

wah bestnyaa semua. sy je masih mak lemak lemak 😅 semoga baby kita semua selamat sehingga ke akhirnya. aminn

VIP Member

5m bru nmpak sikit.. tp 7m bru la nmpak mcm org mngandung nmpak prut.. dah 9m pn boleh jln mcm biasa lg sbb prut x besar.. anak 3 sume bwh 3kg mse lahir..

sy tak perasan apa2 pun tapi period tak dtg2.. selalu period sy normal. pastu dok cakap dgn husband.. last2 buat pregnancy test, dah 6weeks 🥰

Soalan popular