Positif ke?

Hi ibu semua, nak tnya nampak line kedua tu? Positif ke? Atau terlalu awal? Moga ada rezeki kalini😊#firstbaby

Positif ke?
15 Balas
Tulis jawapan

Awak dah missed peeiod brapa hari?. Insyallah ada rezeki awak nanti try cek lagi dalam seminggu, kalau makin terang, Ada tu awak, Insyallah, buat masa ni banyakkan bedrest dan jgn bt keja berat2. Kalau nk beli prgnancy test yang biasa, try beli dip and tell, insyallah accurate. Sbb kalau Clear blue digital tu mahal, kalau salah cara, tak dapat baca.

Baca lagi
2y ago

belum missed period lagi, period lagi 5 hari..insyallah harap ada. thanks ya😊

Boleh jadi ve atau -ve , pengalaman saya check 5 hari before period , first naik samar2 tapi still nmpk line dia , selang brpe jam , dia naik terang sikit and 2 hari before period saya beli clear blue bru percaya diri ni pregnant , cuba awak buat test bnyk kali , saya kerap buat test sblm delay period sbb nak konpemkan .

Baca lagi
2y ago

okay baik sis, esok pagi saya buat test lagi. terima kasih😊

Nanti repeat lagi okey , saya pun dulu mcm tu ttc 1y asyik asyik alasan gastrik , skali lagi saya cuba tapi msa tu 2 bulan miss period sbb period sy mmg tingtong Allah bg rezeki jugak semoga awak pun ade rezeki 🀲🏻

2y ago

insyallah aminn.. baik sis😊

Sabar ya sis……nanti cek lagi…smpai jelas line nya……saya dulu pun mcm tu…..tpi x pregnant…hanya hormon….Tapi in sha Allah…klu rezeki sis….. x kmana……smoga sis btul2 pregnant 🀲🏻

2y ago

aminn insyallah harap ada rezeki ❀️

Test biasa tak dapat detect 5 hari awal sis. Boleh try brand first response, lagi murah dari clearblue digital tu tapi dapat detect kalo pregnant 5 hari sebelum period.

Post reply image
2y ago

oohh ye ke.. nnti sy cuba cari kt watson

Better sis tunggu sampai period delay sbb sy pernah jd mcmni tp hmm. Sedih tu xtahu nk cerita mcm mana. Semoga ada rezeki sis ya, Insha Allah.

2y ago

baik sis, insyallah amin harap ada rezeki ya😊

suggestion saya, guna pregnancy test brand 'clearblue' yang digital. mgkin dapat bagi keputusan yang menggembirakan ibu πŸ€—

2y ago

baik sis, nnti sy beli😊

VIP Member

Boleh jadi ve boleh jadi -ve, pengalamn saya sendiri, guna dip n tell, dlm tu ada 2 test kan, 1 -ve after few days guna lg 1 ve

2y ago

oohh ye ke.. okay baik sis terima kasihπŸ‘Œ

VIP Member

Mcm saya… tp dr ckp ngatve kena nmpk terang baru kira positiv,tapi mmg negv…. Insha Allah ada rezeki sis nanti…

2y ago

ohh ye ke..insyallah amin😊

sy dulu mcmtuh , try buat kencing pertama bangun pg . guna clearblue yg biasa + , lg jrlas

2y ago

oohh ye ke.. ok baik sisπŸ‘Œ