22 Balas

baby sy newborn jugak..kalau cuaca panas sgt, sy bagi pkai baju lubang2 ja, xpakai barut ke apa sbb skrg mmg cuaca panas..bila pakai barut, dia brpeluh jadi ruam mcm tu lah..kdg org tegur jugak anak xbrbarut, tapi tu la..cuaca mcm ni, ksian kat anak..kalau nak bedung dgn lampin nipis ja, kdg bagi bogel terus baru bedung..bagi mandi baby pun smpai sbulan lebih xpakai sabun, sbelum mandi tu cuci siap celah2 pelipat dgn kpas+minyak, pastu baru bagi mandi

ruam panas. sekarang cuaca panas sgt. jgn barut baby awak. waktu siang kalau boleh pakaikan baby baju cotton ataupon baju jenis lubang2. berlengan pendek ataupon jenis singlet. kalau ada bedung baby stop sekejap bedung baby. boleh bedung baby waktu mlm

baby sya pun hmpir tumbuh yg mcm ni sya cept" ambik bedak letak kat dlm cawan letaklh air sedikit pstu sapu. kat seluruh badan baby.. Alhmdulillh sembuh terus x merebak pun kt mna" tempt... sis cubalh... guna je bedak yg baby tu pakai selalu ...

Rasa ni ruam peluh. Anak saya pun ada 😊 barut kalau boleh tak payah pakai sis. Saya dulu bukan musim panas pun gi checkup dr suruh buka. Takut baby panas. Ini kan musim2 panas ni. Sian baby.

VIP Member

ruam panas tu... ruam naik kt tmpt selalu berpeluh... anak saya pun naik kt pelipat tgn, blkg kepala dia, kt muka... tmpt lain xde... saya ltk bedak sejuk je.. pastu ok dh...

sama , dlu blik pantang kg sbelom puasa , naik ruam² celah² pelipat .. kat kelopak mata .. kesian tgok biji² merah.. blik smpai umah mentua hari² dia pasang econ xnak cucu dia panas 😂

Baby saya jd mcm ni jugak. Tapi kat leher depan. Kesian tgk dia garu. Letak dropolene x jadi. Last2 letak bedak agnesia. Alhamdulillah kering. Tinggal sel2 mati.

anak sy pun mcm ne time blik kampung .. bila sy cuba pkaikan snowhite lotion treatment alhamdullilah esok tu dh jadi kulit asal lembut dn xde dh bintik2 merah mcm tu

ruam pns ni. ank sy ada jgk. lepas psg aircond dah takde 😂 btw lebat rmbut anak sis. knpa ank org lain tgok smua rmbt lebat2 ank saya masih botak 😂

sama anak sya lahir je dah lebat , 7hari cukur kejap je naik rmbut .. skrg dah 2 bulan rmbut mcm xprnah cukur lebat nya 😂

ruam panas sy rasa sbb ank sy pun dekat area situ ruam, barut mmg xpakai dah .. baju lubang2 je kdg mlm pun masa belum ada ekon.. rumah sy mmg berbahang

musim panas² nih..bby memg x tahan kulit..ank sye pon kerap jadii ruam...cuba sis beli lotion snow whitee..sapu jek..kjp je ok..utk ekzema pon elok..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan