15 Balas

Anak saya di diagnos Atopic Eczema. Pakai krim aquos & krim yang ada steroid hospital bagi, tu okeh sekejap. Habis je krim steroid tu terus naik balik. Now anak saya pakai sabun Ezerra, after mandi wajib pakai moisturizing cream. Saya pakai QV BABY MOISTURIZING CREAM dari muka sampai kaki. Alhamdulillah lembut mulus dah kulit dia. Baby eczema ni jangan bagi kulit nya kering. Kena rajin sapu moisturizing cream tu in sha allah

VIP Member

better g klnik pakar kanak2 dahulu consult doc first tu kenali eczema yg di hadapi anak tu tahap yg bagaimana? sbb tak semua jnis produk yg orglain share sesuai dgn mslh eczema@kulit yg anak kita hadapi.. sbb stiap jnis krim tuk rawatan yg doc pakar bg juga berbeza semasa merawat ikut jnis eczema yg bagaimana...pape pun jumpa doc tuk dptkan rawatan dan nasihat .mg ank puan cpt sembuh dan dpmudahkan segalanya .aamiin .

Teruk ke eczema? Anak saya smpai setahun Lebih still ada even da bnyk apply lotion,Tukar sabun, cream, ubat hospital/klinik. Rupanya bila pergi pakar kulit, kulit Dia trigger dgn FM. Rupanya Dia xlh minum susu lembu makin trigger celah2 pelipat dia n pipi Dia smpai berdarah2, now da flawless kulit Bila tukar lactose free. Better awak consult doctor kulit if teruk. Kadang Doc KK xtau pun nak check betul2.

Hi sis, kalau eczema selain sapu cream boleh try minum/makan probiotic juga ya. Dia boleh kurangkan keradangan dari dalam. Saya suggest cari produk Probiotik yang ada Lactobacillus rhamnosus & Bifido lactis. Sebab yang dua ni sesuai untuk eczema. Yang saya guna brand Shine Efiedo Probiotics. Boleh cari brand lain juga kat pharmacy asalkan strain probiotic sama. Semoga cepat sembuh

nii dri pgmlan sy tgk kak mmbsarkn ank eczema..dri umr blm sthun bru dpt kesn lpas dia dmm rpanya ank akk allrgc ubat2an..bnyk yg kna pantng mknn n mnumn tmsuk akk skli..smpila akk jmp prodk dri allahyrm dr.kirana..dn consme prdk tu..alhamdulillah kulit ank akk dh cntik,skg dh drjah 1..😊

macam Sy ,Sy pakaikan baby Sy lotion ALLANO dari Amway..selamat insyaallah utk baby yg eczema.. sesuai dipakai satu keluarga..Klau sapu kat badan baby,nyamuk pun xberani nk gigit.. lagi2 serangga-serangga yg kecik2 kita xnampak tu

anak saya dulu eczema juga *Susu kena minum susu Isomil (susu soya) *sabun cetaphil *biasa dokter bagi Ubat cream untuk sapu. saya tak ingat nama Dia apa

Betul: kadang budak eczema ni Sbb allergic lactose mcm Anak saya.

TapFluencer

saya guna bedak Allano dgn Lotion Snowy White alhamdulillahh elok dah kulit anak saya, before ni kulit sensetif sampai melepuh berair ruam ya

yg mcm ni sis, tak silap dia ada 3 jenis bau tapi funtion sama jee. boleh cuba kat anak, sbb ramai guna mmg elok. anak buah saya guna pun elok. boleh beli kat shoppe dgn tiktok. rm34 jee

Anak saya bru 3 bulan enzima jugak saya pakai mustella.. sabun mustella n Cream mustella kulit x leh biar kering.

Cuba dapatkan consultation daripada doktor. Takut apa yang kita suggest tak sesuai untuk anak awak.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan