25 Balas

Alhamdulillah, pengalaman sy masa awal pregnant kandungan dlm 12w mcm tu dah on aspirin Alhamdulillah takdak apa n skrg perut dah 34w dah still mkn aspirin, selagi ubat yg tak memudaratkan & ubat terkawal inshaAllah takdak apa n selamat

Aspirin ni biasanya akan d beri kepada ibu yg ada sejarah keguguran, ibu2 yg pre eclampsia mmg biasanya akan d beri aspirin,fungsi aspirin tuk mncairkn darah selain memudahkan makanan d serap dr plasenta lebih mudah smpai ke baby☺️

Kalau dua kali gugur pada trimester awal, ada satu kondisi dipanggil antiphospholipid syndrome,aspirin untuk mengurangkan risiko keguguran , jangan risau yeah, doktor hanya membuat terbaik untuk anda,

Sy ttc 9 tahun, buat IVF…mmg dr awal tau pregnant smpai 13w doctor bekalkan saya aspirin. Segala ubat yg doc bagi.. saya telan je tanpa fikir apa² sbb doc tau apa yg terbaik utk kita.

saya pun on ubat aspirin jugak..sbb ank first dulu sy ad darah tinggi..sekarang ank kedua dh 12weeks..dh kena start aspirin untuk elak dari dapat darah tinggi untuk kali kedua.

saya 39mggu baru on aspirin dan ubat batuk..dah dekat nk bersalin pun masih lagi mkn ubat² tu..klu trimester pertama rasanya kna tanya doktor juga

sy pun makan aspirin. alhamdulillah dah selamat bersalin pun. jgn risau, doktor lebih tahu ape yg terbaik utk ibu dan baby...fikir yg baik2 ya...

sya pun mkn aspirin dri trimester pertama dan kedua , alhamdulilah bby ok je .. skrg trismester kena cucuk ubat cair darah sbb dh ada drah beku

saya amik aspirin setengah biji satu kali sehari .. cairkan darah utk yg ada darah tinggi ....sy on 14week..doc pakar bagi..

TapFluencer

Saya selamat bersalin. Mkn aspirin sejak hujung trimister 1 sbb saya ibu hamil berisiko.

Mudahan semua baik tanpa mudarat utk puan

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan