9 Balas

Sy edd 8.9.. tp berkat jln p expo baby kat mid valley, dr hari jumaat hmpir 1 hari siap sambung ke hari sabtu tghr smpi nk tutup la expo tu, tup2 ahad smlm (18.8) tetibe rasa contraction dlm kul 11 pg mcm tu.. kul 3.50 ptg baby dh lahir. Mmg unexpected betul.. xjangka betul baby nk lahir 18.8. Alhamdulillah semuanya dipermudahkan. So conclusionnya, bykkan berjalan tahap max.

Yeke sis? Saya 3hri bturut jln mall smpai tk daya kaki nk langkah. Bby still syok lgi dlm perut. Saya due 4/9. Agknya bby seronok lgi kot. Btw, tahniah ye sis❤️ selamat bpntang

😅 saya pun xthu, saya ni jenis perut xjatuh masa ank pertama siap2 pergi jalan2 dgn kenduri skli 3hari sblm bersalin... cukup 38w terus bersalin...

Saya mse preggy yg first pn perut jenis tk jatuh. Yg scnd ni ttbe mmboyot ke bawah plk😂 agknya bby seronok golek dlm perut lgi kot🥲 rsenya kne rajin lgi bjln kott🥴

sy ad bce ibu dlm ni,makan nenas..sy blum try..tp igt2 nk try jugak mse 38w..skg sma mcm awk..37 2d. thun lepas sy bsalin, 39w 3 d..hrap yg ni awal sikit..

Ada baca jugak. Tapi tak berani lgi😂🥹 saya first child ngam ngam due. No2 ni tk larat dh bawak perut😭 tu yg mk bsalin cepat😅

banyakkan berjalan jelaa sis, buat kjee rumah and slalu berborak dgn baby..

Baik sis. Saya msetu smpai tahap giveup sbb bby tkmau kluar awal😂 tpi tkpela dia kluar bila dh ready nnti. Redha jela😁

pergi jela hospital serah diri nak bersalin awal .. biasa nya operate czer

itu kalau doctor dah bagi induce 😬 tapi kalau contraction saja ada bukaan tak buka ... mmng dorang prefer czerr . mommy tunggu je okay . belum sampai masa tu dia nak keluar , 38 minggu inshaAllah bby keluar . pujuk diaa , ckp yg baby nak makan semua dah dpt . kali ni mommy dgn baba pulak nak minta baby keluar la awal .. usap usap perut tuu

doa. bby ni klu dia ready dh keluar, dia akn keluar juga.

Baik sis. Doakn saya dpmudahkn yee❤️

minum air gas sis 😂 cnfirm beranak awal.

klu tkda gdm blh je sis tp, kasian kt bby jg dipksakn klr awl😅

minum air kelapa muda or minum air Coca Cola

Ouhh klau minum air bergas pn blh constraction ye sis? Tpi tkut tk jdi ksian plk bby🥹😅

Ada org ckp cuci toilet.

mgkin bby blm wktu mau klr tu sis😅

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan