7 Balas

rasanya ukuran perut bayi besar dari usia kandungan.. sy hri tu kena rujuk doc pakar bby kecik 2.3kg..sekali scan dgn doc pakar baby okay je x da masalah... x perlu risau. dh jumpa doc pakar ke?... kalau belum jgn overthink..relax... slps jumpa doc pakar ikut saranan doc pakar.. hope for the best..kdng2 mesin scan tu x ley percaya sgt..sy scan dkt kk 2.3kg slps tu 3-4 hri appoinmnt hospital scan 2.7kg... ....

Sis try gi klinik lain untuk second opinion. Macam saya dulu dr scan kata kepala baby besar dari usia. Berat pun dah terlalu berat sampai 3.7kg untuk 38w. Siap dah kata tak boleh bersalin normal sebab saya small size lady. Bila gi klinik lain, dr kata kepala ok jee besar sikittt je takde lah sampai abnormal. And berat baby pun 3.4kg. Tapi bila lahir, kepala normal, berat pun 3.1kg je 😃

Sy pun doc ckp perut baby besar, sy tanya la ada mslh ke doc? Doc ckp baby kemungkinan besar masa scan tu 3.67kg, mse tu 39w belum bersalin lagi dah nk due, jumpa pakar doc scan anggaran 3.2kg mcmtu, doc bg tempoh seminggu sebelum serah diri. Sy bersalin 40w msetu berat baby 3.67kg.. So far xde mslh la.. Utk sis follow advice doc..

smgt bby jgn obesiti sudah janji shrt amin

cm saya scan sblum nk bersalin 40w 1d tu baby 3.4kg masa bersalin baby 2.58kg je hihi in sha allah tak ada apa klu rasa sangsi boleh try rujuk semula dgn pakar

Berat baby awk same dgn berat baby sy. Sy pun 35weeka juga, berat normal 2.7kilo. Doc kata normal, yg x normal 2.5kilo.

harini gi kk berat baby 3.51kg dh 38 minggu 4 hari besar ke

follow ape doktor pesan

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan