36w5d sakit kelengkang

hii. saya nak tanya. knp ya celah kelengkang saya ni sakit yg teramat sakit sampai susah betul nak melangkah. kalau nk gerakkan kaki pun terasa sungguh sakit kat kawasan kelengkang ni. kalau da berjalan, boleh la jugak langkah sikit2. tp bila da stop jalan nak mula jalan balik mmg sakit betul. kenapa ya? pergerakan baby semua ok. #firstmom

8 Balas
Tulis jawapan

sy 34 weeks skrg. start sakit dr 32 weeks. harini xtahan sgt sakitnya, mintak tlg husband urut-2 pinggang, punggung, paha..lega sikit.. sakit pelvic cuma sebelah kiri ja.. nk jln sakit, nk bangun sakit, angkat kaki sikit pon sakit. tdo mengiring, nk kalih badan pon terasa. kdg-2 tu meleleh jugak la air mata tahan sakit..

Baca lagi
2y ago

samalahhhh kite. kalau nak mula berjalan tu mmg boleh menanges kadang2. sakitnya belah kiri je, belah kanan macam boleh tahan lagi. harap2 baik2 jelahh semuanya, baby dan jugak kite πŸ₯°

Sama la skrg 35 weeks , rasanya normal. Kalau dh start berjalan tu mmg okay je. Selalu sakit waktu bangun pagi sbb lama baring kan. So bila tgh2 malam nk ke toilet atau pagi bangun subuh tu nak start melangkah tu sakit betul mcm rupa dh bersalin cara jalan slow2 je πŸ˜‚

2y ago

haah betul tu. kalau da lama bareng nak mula berdiri tu mmg sakit betul. nak amek step kne slow2 menapak. kadang suami kne tolong jd supporter sbb takut jatuh. harap semua baik2 jelahh 😊

sama jugak 😭 sampai kena tuntun oleh suami, lg² kalau nak ambik wudhuk tang kaki tu. mashaAllah rasa nak nangis.

2y ago

tau takpee.. nak pakai seluar pun kne duduk, da tak boleh pakai macam selalu sbb rase berat sungguh kat kelengkangnya πŸ˜‚

Sama saya 34w4d dah rasa sakit celah kelengkang.. Tido malam nak mengiring kiri kanan pun sakit sangat2..

2y ago

Betul awak nak tido satu posisi sakit nk tukar2 posisi pun sakit.. Skrg alhamdulillah dah bersalin bebas dah nk tido mcm mana pun boleh dah πŸ˜‚

Ya Allah sama lah dengan saya. skrg 35weeks. bila nk mula jalan balik kdg nk menangis rasa

2y ago

kannnnn.. sampai mintak suami jd supporter dr belakang atau tepi sbb takut jatuhhh πŸ˜…

biasa tu saya pun sama. orang cakap kepala baby dah turun ke bawah

Sebab baby dah masuk laluan

sama la