23 Balas

saya dri awl preggy smpai skrg da 24w mmg bersama xpernah tolak ajakn asben.risau kang nnti mkn luar dia.insyallah fkir positif sis jngn buang dlm n jngn lasak sgt .klu uri low lying pastu dri awl ada bleeding mmg xdigalakkan .

Sy bersama ja sis . dri awal pregnant Smpai trismeter ke 3 Nih... seminggu sekali ja... suami rsau sb pkiaq anak.. tp ntah nfsu sy time mngndung ni hehe.. sbelum nih xmcm ni pun.. slow2 ja sis.. insyaallah xdkpa

Boleh je bersama cuma jangan lasak dan buang luar sebab boleh buat kan bersalin awal . Masa saya 22w ada bersama then keluar bleeding . So far baby oky je just doc pesan jangan lasak dan buang luar

xdek pun sbb baby dduk dlm cecair amniotiok. cuma mungkin sstgh org akan rasa perut mengeras masa bersama, lps bbrapa mnt tu ok la.

Saya pun first pregnant , now dah 25 weeks , nak bersama tu jarang sebab husband pun faham kita tengah pregnant , kalau bersama pun buang luar , posisi jangan lasak sangat 😊

saya baru 6 weeks boleh bersama tapi jika tak memudaratkan kandungan. alhamdulillah dari awal pregnant takde apa² yang berlaku. jangan ganas² tu je saya nak pesan

Boleh je dear as long as you takde masalah kesihatan and takde apa2 bleeding masa have sex tu. Kalau ada bleeding kena stop jumpa dr. Tapi jgn ganas2

Saya dari mula tau preg sampai skrg 18 weeks bersama seperti biasa. Alhamdullilah takda masalah apa2. InshaAllah awak positif je k 😗

2nd trimester da ok da.. ikut pada keselesaan kte sbenanye.. nak x nak, kne cbe dlu.. pastu tgk ok ke x ok..

kalau kandungan takda masalah bolehh ja , sy 1st trimester dah bersama dgn suamii . tpii kenaa hatii² laaa

Kalau takde masalah kesihatan bebila je pun boleh. Even 1st trim pun boleh.

Soalan popular

Artikel Berkaitan