13 Balas

sy hb rendah preggy 32 week doc bagi dua ubat zincofer dengan lagi satu ubat warna coklat tambah darah . mula mula makan tak jalan . hb tetap duduk dekat 11 . lepastu misi ajar cara makan . makan ubat sulam dengan air limau nipis . waktu makan tu saya makan sikit dengan kacang kuda . lepastu jarakkan makanan calsium dengan zat besi . pantang makanan minuman bercoklat . Alhamdulillah hb mantain 14 . sekarang 36 week .

TapFluencer

Saya sebelum ni hb selalu 11-11.5 je. Selasa lepas checkup kk. Sehari sebelum tu ibu saya ada potongkan jambu batu n tembikai. Saya makan je, takde fikir pasal hb pun sbb sy rasa hb saya dah ok. Masa checkup tu check hb, 12.8. First time sepanjang mengandung. So saya rasa, boleh try makan jambu batu n tembikai.

sy pun alami masalah hb rendah bila mengandung.so ada nurse cadangkan amik maltofer..sy amik n hb sy ok sampai bersalin.tp ada jgak org bg petua makan vitamin dgn fresh orange.tp sy tak buat.ada cakap berkesan.bergantung pd badan masing2

TapFluencer

Makan banyak sayuran hijau. Minum air delima. Makan buah. Ambil vit kk bagi. Insha Allah naik. Elakkan minum teh, kopi, coklat and minuman berkafien. Kalau ada kurma, makan kurma. Minum air goji berry, red dates ❤️

sy makan buah, sayur, n minum sunquick semua. sy tukar rutin makan iberet sebelom tidur. isnin ni check lgi naik ke atau dia stay maintain. hb saya jenis tk turun tk naik 9.9 dri awal smpai skrg 26 weeks.

mkn jambu batu, amek ubat maltofer/obimin/iberet/zincofer, jus bitroot, and vitamin c(bntu pnyerapan iron). try jgak kerang rebus.

Sy amalkan jus sunquick tanpa gula, jambu batu, dan sy juga start makan bilis. sejak hb drop 11. now dah naik 13 😁

mintak kk risalah ade beberapa jenis makanan bole naik kan hb air limau kangkung kacang kuda

VIP Member

sya amalkan buah jambu batu. lagipun itu buah peberet masa hamil. hb sya maintain 13.7

mkan jambu batu..sy makan jmbu batu hb ok skunk nie..xde la nurse bising hb trun..huhu

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan