5 Balas

saya ms pregnant mcm tu juga. tak boleh tahan kencing lagsung. kalau tahan kencing, nak bangun dri duduk tu sakit yg amat, nak jalan pon susah, smpai kena pegang perut dari bawah utk support. jalan pon dh mcm penguin. Start 39wks, dh makin sakit nk jalan, perut kjp² mengeras (contraction palsu), smpai terpksa minta cuti awal. bila cek, jalan x buka lagi. tanda² nk bersalin pon xde. dh masuk 40wk, g checkup kt kk, doc detect air ketuban kurang. Sampai hospital terus kena pecahkan air ketuban, induce, bersalin secara normal.

saya 31w pun nurse & dr kata kepala baby kat bawah yess memang sekarang kerap nak kencing je kadang susah tido malam sbb ke tandas je . sakit pulak tulang pelvis belah kanan nak alih arah ke kiri memang sakit yee taktahu la kenapa . tapi saya start sakit tulang bawah tu dalam 27w sampai sekarang . ke saya kurang kalsium tulang reput🤣

sya 32w mmg sllu ke tndas skit" nk kencing klu mlm sya kurang kn mnum air spya x bgun" blik" sbb skg terasa sd susah sgt mau bgun sakit tumit kaki dn krem" betis 🥲

Sy bru scan hrini, doc kata kepala baby dh masuk laluan dh. Sbb tu sakit

kebanyakan yg saya baca ,mmng normal..tp kalau Puan tak pasti boleh mintak doktor check pangkal rahim..kalau masih tebal, insya Allah tak bersalin awal..

Tq wakk

norml kak...ngilu2 rsa kan

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan