βœ•

13 Balas

Boleh apply awal kalau ikut law tp depends on company juga. Ada yg beri awal ikut lah brp weeks. Saya HR, selagi larat boleh teruskan kerja mcm biasa sampai turun tanda. Sebab ramai staff saya yg ambil awal end up menyesal sebab overdue. Let say apply 2w sebelum due then bila dah due tak bersalin sampai doctor bagi lagi seminggu utk serah diri. Dah spent 3w maternity leave kt situ without baby & nanti kena naik kerja 3w awal juga sbb dah apply awal. Saya pun cuti kalau dah turun tanda je so far tak larat mana pun saya still okay. Unless awak mmg dah tak larat sgt atau ada kekangan lain seperti nk balik pantang di kampung, ni antara reason staff saya apply awal.

Saya due 21/11 (37w elective czer). Start ambik cuti esok (14/11) seminggu awal. Saya apply AL. Maternity leave saya guna bila dah masuk ward nanti. Company saya maternity leave boleh ambik seminggu awal je. Tapi sayang nak guna sbb nanti kena masuk kerja awal seminggu πŸ˜… So saya guna AL dulu.

36weeks tu taklama dah sis. 37weeks tu baby anytime je dah boleh keluar sebab dah matang. All of my pregnancies i apply cuti awal 2 minggu untuk focus rehat, bertenang and standby apa2 yg patut. Tapi terpulang la sis. Kalau awak dah betul2 ready, rasa takde mslh pergi kerja boleh je teruskan.

saya dah 37 minggu risau pulak nak pergi kerja

TapFluencer

bincang dgn HR tmpt puan dlu. sbb kdg ada yg bg cuti awal 2 minggu. tapi naik kerja pun 2 minggu awal. pnglmn sy, bodls & HR bg kelonggaran mula cuti mulai 38w..tp since lps checkup semua ok, sy extend kerja smpai due. dan sy mmg bsalin 41w.

Saya dah start cuti just rehat dan buat senaman sikit2 jln2 dlm rumah turun naik tangga . Kalau tak larat boleh apply cuti awal sis. Lepas tu boleh masuk kerja awal ataupun cover cuti with annual or unpaid depending company

Promo terbesar expert care sudah dimulai, diskon hingga Rp.100.000 sedang berlangsung di shopee, ada juga voucher diskon 100% alias gratis bagi bunda yang beruntung. Buruan cek di https://shope.ee/9UfEMMqqTg (id-5000637)

saya due 4/12..tapi saya ambil cuti awal 24/11..harini dah 37 week..ni pun saya dah start sakit2 belakang risau jugak sebab ramai yang cakap ada je 37week bersalin..sis kalau rasa tak larat ambil je awal..

sis due sama dgn saya.. masih lagi gigih bekerja walaupun mengah2.. syg rasa nk cuti awal πŸ˜…

sya due 7/12 ,sya ambik cuti awl ,20hb sye dah start cuti ,sbb nak rehat kan ,sbb baby klau nk kluar bile2 mase je ,skg sye dah 36week 4day

Awak cuti kira 13 hari la kan before EDD? Ke weekend pn include ea

Saya due 28/11 hehehe, harini 14/11 saya dh ambil cuti sebab tak larat dah πŸ˜†πŸ˜‚

sy due 16.12.. last keje 31.10.. cuti awal rehatΒ² dlu πŸ€—

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan