46 Balas

Boleh ja minum.. tpi jgn lah kerap sngt.. sebulan sekali pon dah cukup.. isu masaalah kulit sensitif ni bukanlah masaalh minum air soya kadang2 disebabkan jenis darah atau imunisasi badan bayi yang tak serasi lagi.. cuma kita dinasihatkan kawal pengambilan makanan dan makan makanan yang seimbang.. insyallah

boleh. tapi tak elok amalkan selalu. 1st sebab gula. kang sangkut kencing manis. 2nd sebab nurse pesan kalau terlampau amalkan sangat soya nanti kulit jadi macam tau foo faa, kalau ada koyak susah nak jahit sebab kulit jadi rapuh.

VIP Member

Ramai cakap tak boleh minum. Tapi kakak sy masa pregnantkan anak dia, dia memang suka minum soya. Alhamdulillah okay anak dia. Takde anemia. Kulit pun tak sensitif. Bergantung pada org jugak la kot.

Minum ms dh byk bulan xpe rs nya..risau kulit baby jd snstf..tp terliur plk tgok gmbr ni..🤭dh bertaun rs nya xminum sjk ad ad cyst 2017 walau dh hilg tp trauma kot..skg ad fibroid pun xbrani jgk

VIP Member

Kulit baby nanti sensitif, mudah naik ruam. Then kulit ibu pun susah nak jahit nti. My friend experience this, lama gila dlm lr sbb bila doctor jahit kulit dia hancur. Benang asyik terlepas.

Kulit hancur? Ngerinya ☹️

VIP Member

Boleh minum, tapi jngan selalu. Saya suka minum soya sbb saya mmng xminum kopi. Tapi saya xminum selalu, sebulan pun mungkin 5 kali ja. Skarang 32weeks baby okay je 😊

Sebelum preggy ni.. Saye dh xminum soya bertahun jgk LA... Sbbkan ade asthma.....tp Masa Anak first n second dulu selalu minum... N anak Kulit jd sensitive....

Boleh je soya minum time ngandung.. nk mkn apa pon boleh.. cuma jgn berlebihan.. takot memudaratkan.. ambil dlm kuantiti yg sederhana.. jaga kesihatan ya ibu2.

Ada petua cakap jgn minum soya awal2 pregnancy sb takut nanti baby ada masalah kulit.. Amalkan air soya n anggur hitam waktu dah 9 bulan..

Lebih baik elakkan minum. Macam akak sya kerap minum air soya masa preg bila anak dia dah kluar kulit jdi sensitif. Better elakkan minum

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan