5 Balas

X sure la blh request x sbb Drip tu sbnarnya air saline je utk kurangkn hydration.. klu sis dehydrate mmg doctor bgi drip, nk check dehydrate x check guna air kencing.. klu sis turun berat bdan lebih 7% dlm msa 1-2minggu doctor bgi masuk ward.. msa dlm ward bru dorang bgi ubat masuk skali dlm drip tu, dos ubat dlm ward tinggi slalunya terus rasa baik dh.. tp slagi dorang rsa sis ok dorang suru try pksa mkn mnum juga.. Klu mmg sis x tahan dh bgtau doctor biar dorang check Sy dlu frst trimester mcm tu juga, dlm msa seminggu bbrapa kali ngadu dkt doctor xleh mkn mnum lgsg wlaupun try mcm2 tp doctor tetap suru pksa juga..smpaila the following week sy dtg blik klinik msa tu teruk sgt juga, berat turun byk sgt, dehydrate teruk..lpas tu bru msuk ward 4 hari..kna hyperemesis gravidarum

saya 1st tri pon alahan teruk juga... nasi ke, bubur ke, sup mmg xboleh masuk...asal ada bau bawang/tumis sikit pon mmg terus keluar blk.. yg boleh masuk cuma roti dgn biskut... air kosong pon saya xboleh minum, jd saya minum susu, soya, jus buah (blend sendiri/kalau xblend xboleh masuk juga).. lps tu saya xpernah miss vitamin antenatal saya... sbb vitamin tu je pelengkap nutrisi baby... mmg nurse suruh paksa makan.. tp lps paksa still muntah jugak... suami beli roti mcm2 perasa utk saya setiap hari sbb tu je yg boleh masuk tekak.. saya tak pikir dah gdm ke apa, sbb kebulur sgt dah...alhamdulillah 1st test air gula saya xsangkut..

10weeks kan? Pergi bahagian Emergency Hospital bawak buku pink kalau ada. Pergi dekat General Emergency tu bagitahu awak pregnant 10w and muntah teruk. Nanti diaorang akan drip. Saya dari awal pregnant sampai sekarang 31 sebab muntah teruk. Setiap 15 minit muntah. Saya ada Hyperemesis. Berat pun tinggal 37kg je. Pernah warded almost 2 minggu. Tapi takde beza pun. Dekat KK pun setiap bulan drip. Jadi pergi je emergency tu. Diaorang akan pantau.

VIP Member

try makan bubur atau sup pula boleh tak terima.try n error.kena pkse diri juga makan sbb ms awl kehamilan ni bby sgt2 perlukan nutrisi vitamin dr apa maknya makan tuk build tumbesaran bby yg sempurna ms dlm kandungan dlm erti kata lain utk jd baby yg cukup sifatnya..mg dpmudahkan segalanya Allahuma aamiin

samaa... tapi tak turun terukk sangat .. turun dlm 4kg jaa.. skrang naik skit 0.5kg hahaha... dah masuk 12w alahan pun dah hilang...

Soalan popular

Artikel Berkaitan