28 Balas

sama la...saya due date 22/9 tapi nurse kata mungkin bersalin awal sebab check perut dah jatuh...kepala baby pun dah masuk laluan mungkin dalam 37 atau 38 minggu bersalin...dia ada Tanya buat kje berat² ka??saya kata xde pun 😂setakat buat kerja rumah yg ringan² je berjalan TU bnyk la pmai² buat kerja...yg berat² memang x buat...sekarang pun baby kerap sngt mengeras,kt bawah rsa menyucuk²...

Sama laa due kita sis. Smlm pn pegi klinik doc dah bgatu perut dah jatuh dan baby dah ada d laluan. Nevess tuu jgn ckp laa sbb pertama kali jd ibu 😆. Doctor nasihatkan makin byk jalan round2 taman.

Saya 35minggu. Due date 24/9. Perut skrg kerap mengeras je. Dah mula rasa berat dan cepat sgt letih bawa perut. Nervous juga. Selalu terfikir mcm mana keadaan bersalin nanti sb first time. Tapi org kata enjoy je journey ni. Kena tenang tenang je. Moga kita semua dipermudahkan urusan bersalin nanti. 😊

tarikh kita sblah2 je.. 😘 moga dprmudahkan sgala urusan kita ya sis.. insyaAllah aamiin

sya 24/9 ni due .. tp mcm nak kena bgi awal sbb baby besar .. sakit tulang kemaluan dan celah kangkang tu jgn ckp lah. mmg seksa sgt 😓kdg tiba² cucuk tajam kat dlm bhgian serviks tu. klau duduk mkn lpastu berdiri susah nk melangkah sakit.

ehh kita beza sehari je due date 😬 saya due date 26/9 , counting days xsbaar dh ni xlarat nk bawah perut boyot penat woo tpi best pengalaman kn haha. semoga dipermudahkan urusan kita semua aminn 🤲🏻🤲🏻

hehehe.. sme la sy sis.. x larat dah rsenye.. nk pegi keje pn rse mcm malas.. nk bgun pagi tu ya Allah seksa btul ☺️ tpy tulah pngalaman kite kan insyaAllah moga urusan kite dprmudahkan ya.. aamiin.. ❤️

a ah sama dgn saya.. saya dh 37weeks.. due date 15/9.. mmg bila jalan rasa mencucuk2 kt kemaluan tu .. rasa nk kencing sgt dh.. bila duduk ok.. celah kangkang sakit ya amat.. berjalan mcm robot dh.. perut selalu cramp.. mmg xlarat nk keje dh..

ye btul2..

sy pun due 29/9. berdebar je rasanye.. pinggang makin sakit, kalau mlm xboleh tido asik nk kencing je 🤣 lepastu baby aktif sgt waktu malam, bila pagi asik tido je dia.. nk kira gerak pun susah smpai nk kena kejut bru gerak🤣

saya dh 35 weeks dah ni... nervous tu ade tp my mom ckp jngn fikir bnyk ... sentiasa berzikir...tenangkn diri...mlm ii mmg rasa laa false contraction sbb bby pun dh masuk jalan... lgi ii first mom ni...erm... 😣

Saya due 27/9 . Tgh melalui laa ni . Mncucuk senak atau geli2 gtu . Entah laa xpndai nk bgthu , masa jumpa dr semlm . Dr scan sebb kpla baby dah kat laluan . Salh satu sebb laa . Kita rasa mnyocok mcm tu

Sama la due.. 27/9..35mggu..nk msuk 36mggu dh..skrg nie nk jln pn sakit dh Kt bawah..

Saya pun sama..bila bangun dari duduk tu rasa menekan nekan je kat bawah.. Saya due 29/9.. First mom too ❤️.. Bawah perut pun dah start merah2 strech mark.. Huhuh

sama due kite, 29/9. 🤭

Kita Sama due 25/9...skrg perut pun nk mula mengeras..bdan ni sakit sgt..tambah2 sy accident 5bln Lepas effect dia tu Allahu😭😭😭nk bangun nk jln nk mengiring tuu nangisss😭😭😭

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan