Tukar Zincofer?

Hai semua, saya nk tanya. Boleh ke kita tukar ubat zincofer kepada maltofer belinkat farmasi sebelum bgthu nurse/ dokter. Next checkup lepas raya, terseksa dengan muntah zincofer. Bau darahπŸ₯²Kalau makan tapi muntah balik sama je macam tak makan kan? So can i? #firs1stimemom #bantujawab #SeriusTanya

6 Balas
Tulis jawapan

Boleh jee, haritu doktor pun pesan kat saya kalau tkleh makan zincofer nnti tukar sdiri kat farmasi tp jgn tkmakn langsung ubat tu 🫢🏻

4w ago

yeahh.. thnkyou sis

saya pulak makan waktu malam. lepas tu tido takde rasa nk muntahπŸ˜‚. tapi kalau pagi makan Allah siksa betul rasanyaπŸ˜΅β€πŸ’«

4w ago

sama.. memula saya mkn wktu pagi.. sbb tk boleh carry saya tukar mkn sblm tido.. bru2 ni je dia tolak balik.. paling tak tahan bau nya tu.. bau darah

try telan zincofer dgn sunquick tnpa gula.sy mula ii muntah tp lepas try mcm tu alhamdulillah dh tk muntah lepas makan ubt

4w ago

sy doctor shor kn mnum ngn air masak xblh gna jus²😭 pstu kne mkn 2 jam sblm mkn atau time nk tido mlm to

sye plak klu mkn zincofer lpas pde tu msti pening n nk muntah then x bleh nk tdo mlm knpe ye

4w ago

betul2.. cuma pening2 lepas makan dia.. lepastu loya...dh cuba macam2 cara.. tapi masih juga.. sebab tu saya minta tukar ke klinik.. nasib 4 sekawan tu ngam dgn saya..

sy pun dpt zincofer tkt nk mkn sy x startΒ² mkn lg pun sy still mkn folic acid dlu

boleh je