22 Balas

Saya anak first alah 9 bulan x stop ,makan asyik muntah ,masuk hosptal masa kandungan 3bulan kena drip 12botol ,ni tgh mngndung yg ke2 pon mcam tu jgk ,2bulan dah kena drip 9botol sbb muntah sampai lembek 🤣makan asyik kluar balik ja ..bau masakan pon saya x boleh ,dahtu hari2 beli makan dkat luar ja.. kdg tu teringin mcam2 beli tapi makan skit ja sbb takot satg kluar balik 🤣

normal. 1st pregnancy saya macam awak . makan je muntah. skrg 2nd pregnancy. takde muntah cuma kerap nak meludah, g memana bawak beg plastik, kena makan kerap kalau tak nanti kembung perut, minum pun kena air mineral je ye, air kosong yg dimasak atau coway cuckoo kalau minum je mesti kembung perut. 1st baby girl. 2nd baby taktahu la gender apa. baru 10w.

Sy taktau ada alahan tak, Sy anggap semuanya normal utk ibu mengandung . tpi Sy memang alah betul dgn perangai2 manusia.. dgn mulut ckp x serupa bikin, dgn yg nak kita je fikir dan faham dia.. mcm dia terpaling faham org lain dan masalah org lain, padahal xmembantu apa2 pon. menyakitkan hati je.. memang alah betul dgn manusia. ☺️

TapFluencer

Alhamdulillah bersyukur tu sis takde alahan. Anak 1st sy macam tu. Heaven sangat sy tau makan je. Berat naik sebulan 1-2kg 😅. No.2 lain alahan nya. Yg 3rd ni paling teruk so sy dah dpt rasa apa mader2 lain rasa mabuk teruk tu. Berat pon naik 4kg je masa preggy.

Sy ank first boy. Tp alahan teruk smpai brsalin😭. Second ni pn boy, dh nk msuk trim3, alahan stop d hujung trim1 msa 12weeks . 🤭🤭 Depends pda kndungn kot 🤣sy pn xthu .. ad yg ckp boy kurg alahan, girl teruk alahan. Tp x smestinya jg

sy ank first girl alahan teruk sgt asl mkn muntah minum pun muntah, second boy langsung xde alahan mkn semua boleh, third alahan sama mcm ank first dulu skg dah 30w pun ad alahan lgi..

bg sy normal je..sbb sy ank smpai 3 xprnah qasa lnsg alahan nye..cuma mengidam je..tapi mai hat no4 kalini alahan truk sgt kena plk time puasa due bln 10/2023 nanti🥰🥰🤰

Normal sis ☺️ saya pun anak pertama takde alahan langsung. Bersenang lenang sepanjang pregnant. Anak ke 2 kemain dapat alahan teruk sampai turun berat badan. 🥲

Anak pertama girl. Ke 2 boy ☺️

normal.. sy anak 1st alahan smpai 4 bulan.. anak 2nd ni takda alahan.. husband yg kena alahan.. padan muka dia biar dia rasakan🤣🤣

Rezeki takde alahan tu. Sy pon Sama xde alahan skdr pening lalat je kalau berdiri lama2. Makan pon semua bnda blh mkn😂 rezeki

Soalan popular