6 Balas

Jamah something, mommies need to get enough nutrients for you and your baby. Sikit pun tak apa, jangan ikut sgt tak ada selera nak makan. Muntah makan lagi muntah makan lagi, kalau tak tahan sgt time clinic bg tahu Dr, Dr boleh bg ubat tahan muntah.

Makan tu tk semestinya kena makan berat. Cntoh kul 10 mnum susu, kul 12 makan epal, kul 2 petang makan lunch.. kalau tkleh boleh try makan biskut ke roti. Kul 4 petang minum jus buah, 6petang makan roti , kul 8 makan diner , kul 10 mnum susu.

saya mcm ni. setiap hari start mkn minum pukul 4-5 ptg. sehari sekali je makan sepanjang 1st tri. masuk 2nd tri pun masih muntah n xselera makan. tp blh mkn awal skit pukul 1-2. skrg da 20w. br blh mkn skit2.

Saya awal trimester pn mcm ni. Berat badan mmg drop. Tapi pagi tu saya makan buah terutama pisang sebab boleh legakan pedih ulu hati...... Tiap kali lapar mmg pisang akan dicari dlu.

saya pun macam tu masa 1st trimester. alhamdulillah takde apa, cuma kalau dah rasa boleh makan , jaga la waktu makan ya. kalau takde selera makan buah pun okay

VIP Member

seeloknya makan la ap² buat alas perut. takpon minum susu. bagi badana da tenaga.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan