Langkah pertama bila tahu pregnant

Hai semua. First timer here. Saya check sendiri upt positive pd 5w. Esok masuk 6w. Saya belum pergi klinik utk comfirm sebab kalau scan masa ni biasanya tak nampak lagi kan. Jadi sy ingat lepas raya baru nak pergi klinik. Boleh tak ibu2 yg ada pengalaman share apa perlu buat bila dpt tahu kita pregnant for the first time? Terima kasih ๐ŸŒบ

5 Balas
Tulis jawapan

dah boleh mkn folic acid n buah-buahan... boleh kol/ pergi ke kk berdekatan utk booking tarikh buat buku pink..ada kk yg suh buat buku bila dah 8w.. ada yg suh buat buku bila 10w.. jd kena g booking tarikh dlu.. utk scan baby.. sekarang ni tak nampak sgt lagi.. selalunya kalau 8-10 week dah nampak baby..

Baca lagi

sama. harini saya dah 6week2 day. tapi x scan lagi. kelmarin ada pergi kk scan time baru nak masuk 6 week, scan di perut xnampak apa lagi. kalau nak scan juga kena scan ikut bawah kalau awal pregnnt ni. so akan repeat scan bila kandungan 7 week. just makan folic acid n buah

1y ago

beli di farmasi. bole tanya farmasi folic acid utk awal kehamilan. brand hovid, appeton pon okay

sy pun harini 6w2day , sy dah pergi scan masa 5w6day , nmpak kantung dgn baby tu kecik je mcm biji kacang soya ๐Ÿคฃ doktor suruh sy dtg 8week , nak tngok berkembangan jantung dia ๐Ÿ˜Šdoktor bagi folic asic havoc kat sy suruh makan

1y ago

awk scan kat perut ke first scan tu

Sya dh 6week pegi jumpa doc utk scan nk pastikan kandungan dalam rahim sb nak raya kan takut nnt tk blh travel jauh ke apa ke. Dh tahu kandungan smua okay lega sikit. Hehe

start consume folic acid. satu biji sehari. limitkan aktiviti yg lasak. stay hydrated

1y ago

beli sendiri ke dekat farmasi?