13weeks dan CHICKEN POX ?

Hai semua. Boleh share sikit psal chicken pox n pregnant bru2 je nk msok 2nd trimester, 13weeks ??? risaunye kat baby. Doc bg antibiotik acyclovir 800mg. Mkn tu je ?. Ade pngalaman x anyone.

10 Balas
Tulis jawapan

Saya kena chiken pox time2 tnggu ari nk bsalin anak no 2....pegi hosp doc bgi antibiotik n krim sapu....badan pnya x selesa,dgn perut yg mboyott chiken pox pula timbul menagis x blagu sis..πŸ˜‚πŸ˜‚πŸ˜‚ 5 ari kena chiken pox terus deliver baby...so,baby kena masuk nicu 2 ari utk dpantau..alhamdulillah semua baik2 saja...smoga awak cpt smbuh. 😊

Baca lagi
VIP Member

Sebelum makan ubat apaΒ² firstly bagitau dok awak pregnant or tgh bf.. jangan risau kalu dok bagi ubat sebab dorg tau mne yg boleh dan xboleh untuk mommies.. harap membantu..

VIP Member

Saya 13 weeks jgk ni baru ni keluar tandaΒ² chicken pox.. Esok nak ke klinik segera. Doakan saya sis.. Skrg sis dh bape weeks.. Kot ni post lama kan..

Baca lagi

Sy prgnen 25 weeks , tp anak sulung yg kena chken pox , hope dipermudah kan sgla ursan mnjaga si abg n xbjgkit la .. πŸ˜₯risau jgk .

Semoga cepat sembuh sis, & dilindungi bayi dari segala bahaya. Aaamiinnn. πŸ’—πŸ˜Š

Salam Sis oke ke ubat Acylovir 800gram tu...bru kna chiken pox?

Semoga diberi kesembuhan

Semoga dipermudahkan

Semoga cepat sembuh

semoga cepat sembuh