βœ•

21 Balas

Sya πŸ™‹πŸ»..sya bersalin baru2 ni tanggal 10/01/2020..ikut betul due 1/1/2020.tapi baby tak nak keluar lagi..lepas kk check up doktor beri masa 9hari.kalau tak delivery juga mmg kena serah diri..jadi sya serah diri pada 9/1/2020..doktor nak induce,tapi sekali cek bukaan dah 2cm tapi takda contraction,doktor minta izin guna jari dia buka sampai ke 3cm..masa tu wah azabnya..tapi tahan ja..nda lama tu contraction dtg tapi tak kuat,dok kata akan cek setiap 6 jam..dah tiba masa tu jam 6 malam dok dtg cek,still 3cm takda perubahan,tapi contraction sya hadap mmg azab sakitnya..tak dpt tidur badan bergegar kesakitan,jam 12 pagi doktor dtg cek masih 3cm..wah terkejut beruk aku apasal rahim tak nak buka,tapi baby mcm tolak2 nak keluar,sya tak tahan dah,sya minta suntikan tahan sakit,dok pun bagi,suntikan tu pula macam buat kita khayal,sakit tu tetap sama,cuma kita rasa blh tahan dgn sakit tu,sebab tengah khayal..lepas tu dok book labour room,jam 5am sya di hantar masuk labour utk di induce..sya berdoa ja masa tu nak normal bersalin,sebab induce ni triple sakit dari biasa. Sampai ja labour room dok cek lagi 4cm dah,dok tak jadi induce,Alhamdulillah. Dok korek sampai rasa nak mati aku masa tu,sebab nak cek,baby ada berak ke tak kat dlm perut,aku dah mula rasa contraction kuat,sambil bengkok badan aku tak blh move,dok pun dah marah,sebab tak dpt dgr jantung baby..sya laungkan nama Allah minta pertolongan berulang kali,tetiba sya rasa nak meneran dlm keadaan 4cm..doktor tak tau pun yg sya tengah meneran,lama kelamaan sya tak tahan sya beritau doktor apasal sya nak meneran ni..dok cek 7cm bukaan tu,ya Allah kau makbulkan doaku ya Allah..aku macam nak pengsan sebab dah tak tahan dgn 20jam menahan sakit..sya doa lagi minta kekuatan dari Allah,percepatkan..dok terus korek cakap mama nampak sudah mama,sya apalagi ketepikan sakit yg teramat tu,sya teran sekali,dok pun ckp very good mama sekali lagi mama,sya teran lagi terus blup kepala keluar,aku laungkan nama Allah balik2 masa tu,dok pun ckp bagus mama bagus,sekali lagi mama,aku teran sekali dan terus terkeluar badan putri sya dgn tangisan dia..masa tu aku terus lepas segala besi yg aku gengam,dan laungkan nama Allah berterima kasih atas pertolongan dan dimakbulkan permintaan aku masa tu..sakit semua hilang dan sya pun menangis terharu dan gembira..biar pun 20jam akhirnya selesai juga..

VIP Member

Saya bersalin masa anak no 3 ckp 41 weeks. Esok pagi kena serah diri tp pagi kul 12 ketuban da pecah kat rumah. Nasib sempat sampai hospital 20 minit mcm tu. Sekali teran kluar terus. Alhamdulillah. Allah permudahkan. Sekarang tgh pregnant no 4 kandungan 6 bln. Mudahan dipermudahkan juga seperti kandungan sblm ni. Amin.

Sya bersalin cukup2 40weeks, due date.. Hihihihi.. Mau tidak lagi seminggu lepas due date kena serah diri laa kat hospital.. Banyak bersembang dgn baby, minta dia keluar sebelum kena serah diri, nanti induce org cakap sakit berganda, Allah..

2 org anak sy sblm ni 41w baru bersalin.. Hampir kena induce tp dan sakit dulu.. Skrg tgh pregnant anak ke3😊

Saya bersalin masa kandungan anak saya 41 weeks. Alhamdulillah baby sihat.

Saya hari ni dah masuk 40 minggu still x ada tandaΒ² nak bersalin πŸ˜”

Baby blom nak kuar tu .. Saya lambat 4hari dari due date

Sy Pon masok 41w baru bersalin..nyaris nk kne induce...

Doc akn bg 10 hari. Dlm mse tu xde tnda bru bslin pksa

Sma la sis,sy dah 40w1d xada tnda nk brsalin lg.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan