βœ•

18 Balas

bagi saya mengurut dan bertungku sangat penting lps bsalin.. sebab mcm saya mngurut bidan mngurut pon saya ambk awal bsalin ne 3 hari je.. ambk utk mngurut sahaja.. pakej ape smue saya rasa mcm tk perlu, bagi saya tak berkemampuan la.. slebihnya bertungku sendiri.. jimat kat situ .

ade je tak urut awak . tp nanti mula la muda2 sakit kejang sana sini . btter urut la. kasi urat bdn rasa release je penat2 awal ngdung smpai bsalin tu . amik yg 3hari pun dh okey awk . nti last pantang amik lagi 1hari .

bagi sy penting... sbb msa tu la nak mgurut urat susu skali... lps mgurut tu rsa segar je Bdn..Dan x sakit Bdn selepas urut... tpi Kna Cari bidan yg bertauliah or mcm Sy bidan kg je...mmg urut jdi sedap je....

VIP Member

badan lenguh2 lepas bersalin.klu x de tukang urut mintak je suami urutkan. sy tgk kak ipar sy ok je x mengurut lepas bersalin, confuse jap die ni xde rasa sakit urat ke mcmmanaπŸ˜…πŸ˜…

VIP Member

Urut lepas bersalin sgt penting, 9bulan mengandung badan bnyk masuk angin, habis pantang nk kena jaga baby lg..kalo ibu sakit sapa nk jaga baby 😁😁

sy ambik 3hari je mengurut utk betol kn urat kita jgk.. lain2 buat sendiri je laa kot.. bajet x tebal nk lebih2.. πŸ˜‚

kalau saya,mst nk kene urut.sekali dgn tungku..

bila xngurut,badan jd letih

Soalan popular

Artikel Berkaitan