44 Balas

Normal masih awl tu, sy tau pregnant masa 7w pn blm ada apa2 morning sickness.. Morning sickness sy start masa 9w dan berakhir masa 11w dan morning sickness sy x teruk, tiada muntah. Kurang selera makan je la, tp still boleh paksa diri untuk makan tiap kali lapar bukan yg makan je terus muntah. Lain org lain pnglaman morning sickness so jgn risau klu awl2 xde morning sickness tu semua normal.. yg ptg tiada bleeding kandungan awk dikira normal la tuu..

@Nursuhada sama2 😊

sy masa 4w husb yg kene alahan muntah stiap kli makan . sy sakan gelak kan dia . masuk 5w bru sy kena alahan . mual , tak bole makan , lembik je . itulah suka sgtkan gelakkan husb . pdn muka . tp alhamdulillah alahan sy sampai 7w je rasa mual mual tu . masuk 11w smpai skrg 14w . alahan gatal gatal dan time gsok gg . asal gosok gg je nk muntah . kalau tkde alahan tu bersyukur laa . jgn risau ada je tkde alahan .

VIP Member

Haiii…sis Normal ja,.sbb kadg alahan setiap ibu2 mengandung ni tdk sama,.sy pun macm sis juga kadg tertanya2 sama husbnd knpa sy ni macam rasa tk mengandung tk rasa pening semua mknan pun ok ja lalu kt tekak,.hihihi,.masuk 12minggu baru timbul alahan morning sickness tu dan sampi la masuk 5 bulan kandungan baru rasa ok sikit alahan tu… syukur kalau sis tk ada alahan sepanjang proses mengandung ni…🤗

Normal, kdg pertengahan kdg hujung trimester baru ada alahan.. Tapi kdg, langsung xde alahan sehingga melahirkn.. Mcm sy, baby ke 3 nie dari Sebelum tahu pregnt lagi sehingga la bby lahir.. Memang xde alahan langsung.. Alhamdulillah.. Risau juga kalau ada, sbb 2 anak sy Sebelum nie memang ada alahan 😅 boleh dikatakan teruk juga lagi2 anak first.. 😂.. So bersyukur la kalau xde alahan..

Normal & patut bersyukur takde alahan. Doa semoga takde alahan ok. Kalau dah alahan nnti hmmmmmm lembik rasa. Sy smpai ke sudah takde alahan. Syukur... pujuk baby jgn ada alahan, ckp dgn baby makan je semua yg mommy makan ok, keep pujuk bby jgn bg alahan.

okay thank you awak. harap² takde alahan laa

Saya pun takde alahan. Makan semua normal, bau pun normal bagi saya. Bila orang tanya alahan saya cakap tak ada. Diorang pelik😅 and diorang ramai cakap mesti baby boy. Alhamdulillah sekarang dah 22w dah scan gender memang betul boy😄

Kalau takde kita cakap alhamdulillah saja, kalau ada kita cakap enjoy sajele walaupon perit nak hadap 😂 tu aje sifir kehidupan. Lain badan lain kejadian. Ada orang ngandung senang aje sampai bersalin. Ada orang ngandung alahan aje sepanjang masa.

syukurlah sis kalau xda alahan. saya start 9weeks smpai 5bulan alahan teruk. makan seciput je tu pun lepas mkn muntah balik. muka pun mcm nak telan org je haha. skrg dah 36weeks. berdebar tunggu baby keluar. doakan saya dipermudahkan nnt🥰

semoga dipermudahkan segala urusan awak yaaaa 😊

Saya pun begitu kemain seronok memula tahu pregnant tapi sihat je. Masuk 5w ambikkkk alahan teruk takboleh makan takboleh minum sampai 15w sampai turun 8kg 🤣 tapi kalau takde alahan tu normal je sis. Tengok badan masing masing

Normal sis.. sy dh 36w 2d anak first xde alahan langsung, mengidam ape ke xde.. syukur sgt, semua mcm biasa.. cuma perut je makin membesar.. harap2 bersalin nanti pn mudah.. doakan sy mudah bersalin ye nnti.. makin hari makin risau ni..

semoga dipermudahkan segala urusan sis yaa

Soalan popular

Artikel Berkaitan