18 Balas

same with me sis. saya kena induce dalam 37weeks anak pertama. baby lahir memang tak capai berat normal. 2.46kg ja. time ni minum susu fernleaf tapi second baby ni alhamdulilah 36weeks baby dah 2.5kg berat seimbang syukur sangat. time ni pula saya minum susu kambing saffron alhamdulilah memang berat baby naik. ni tengah tunggu waktu nak bersalin je. due 17hb 5. yang nak cuba bolehlah piyem ana. 0162825096 ni nombor ana

VIP Member

berat bby dlm prut msa 28 weeks tu brapa ? Sbb sy pn mgalami masalh yg sama..anak first dulu berat dlm perut kecik & tpksa juga induce sbb baby kecik ..n yg second ni pun scan berat mcm kcik sikit 😌anak first dulu amal mnum susu enfamama .. yg second ni dri 1st Trimester amalkn anmum pn berat baby msih kecil ..

Sy induce sbb baby kecik n x mbesar dlm janin..tp bby dh cukup bulan dh..kira nya msa scan tu 2.2kg je.. n masa tu dh dkt 39 minggu induce..

baby kecik tu, normal x doktor ckp? as long as doktor bg positive feedback, insyaAllah ok saja kan.. selain dr pemakanan yg baik, awk positive kan diri ye, jgn stress stress.. inshaAllah mudah utk awk n baby.. nak makan pun, jgn cuba sembarangan.. takut x sesuai utk awk n baby..

kite same sis..risau n gelisah x tido mlm.. mcm2 pikir negatif😨😰😭

boleh try makan ni.. berat baby boleh naik dan ada banyak nutrisi nya.. biasa nya hospital private yg akan prescribe kan 🥰 berat baby saya 3.68kg dan saya kurus 😂

TapFluencer

sama laa masa scan 21 weeks.. doc cakap kandungan macam baru 18 weeks beza 3 weeks.. Risau jgk tp doc tk cakap apa² plk dia ckp ok je teruskn minum susu 🥲

saya 28 weeks pun doctor baby cakap kecil , saya minum susu anmum je sampai 36 weeks berat baby pun boleh tahan

Banyakkan minum susu (2 gelas sehari) dan makanan berprotein macam ayam, daging, ikan, telur, tauhu, tempe.

Mak cik saya kata makan susu dan badam, blend sekali, boleh jadi besar. Tak tau la tips ke atau mitos😅

betul lah tu. tmbh protein

TapFluencer

kuat kan makan maknan daging2 dan buah buahan org blng makan kueh bnyk2 bikin gemuk baby

kita 33 mggu tapi scan besar dua mggu pulak😅nnt kne scan kt hspital😅😅

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan