Jenis darah

Hai mummy's ... Saya nk bertnya betul ke ibu yg darah jenis O berisiko untuk menyebabkn bayi kuning (JAUNDIS)? Sbb saya ada baca pd buku pink berkenaan jaundis dan saya darah jenis O+ ... Mohon penerangan mummy's yg berpengalaman πŸ˜… #firstbaby #1stimemom

3 Balas
Tulis jawapan

pengalaman Saya anak petama 1minggu kat wad kene jaundice,anak ke 2 dok wad 2 minggu kemudian ulang alik sebulan sbb jaundice lambat nk turun..yes darah o mmg akan anak Kuning tapi kene tgok keadaan jugak..ada cepat ada yg lambat turun..anak Saya dua2 laki mmg kuat menyusu,susu badan pulak time tu Hari ke 4 baru ada..

Baca lagi

Yang bukan darah O pun berisiko juga. Saya darah A pun baby kne jaundice juga, cuma low risk sbb baby lahir ckup bulan & darah A. Yg darah O je doc akan pantau lebih sikit. Sekarang ni baby kuning normal bagi baby baru lahir, insyaAllah kejap je tu.

saya darah O. masa anak lahir thn lepas, kuning tak tinggi. 1 mlm saja kena duk bawah lampu biru kat hospital,lepas tu kuning makin turun. yg penting masa tu kena kerap bg susu ibu.