HAI NAK MELUAH & SHARE PENGALAMAN💗💕💕

Hai mommy2 sorry tau sy nak meluah n share pglmn 😊😊 Sy & suami dah setahun kawin, masa kawin last year sy sdg praktikal, lpas sebulan hbis praktikal sy dpt krja kat tmpt sy praktikal (taska) masa ni kmi dgn husb LDR. Husb kja askar, kmi mmg dah biasa ldr 10thn kenal pun mmg jrg2 jumpa 😆tpi bila dah kawin ni vibes dy lain sikit hahah. Ada laa ni kwn husb kat kem tnya2 x nak bwa bini ke kat sini, husb bgtau nak bwa jga tpi sy kn krja jdi ssh sikit (btw kmi mmg dah sah kawin cuma blm buat reception kawin, majlis kawin kat kg gitu). Lpastu kwn husb tu offer laa dy ckp kat kedai dy ada ksong jdi dy nak srh sy yg krja sna, jdi snang laa dkt dgn husb. Sy bru sebulan krja kat taska, sy pun oky laa setuju lgpun kedai tu kat kem je nak blik pun dkat, so sy resign n fly g tmpt husb. Sedih tau sy dah resign bila smpai kat kem kwn husb tu ckp nti2, last² dy bgi org lain krja tu🥲Masani mmg rasa down sgt dahlaa sy resign, nak cri krja kat tmpt baru mmg ssh mna nak kena sesuaikn diri dgn keadaan lg d negeri org😅Lpas 2bulan ada kwn sy yg krja kat kl bagitau tmpt krja dy skg ada ksong, msani dah plan nak g sana lpas husb gaji spya ada laa juga duit poket kn hmmm tau² masani sy pregnant 😅sy trpksa x prgi sbab tau nti drg akn rasa ssh klu org pregnant krja. Lpas 10bulan ddk kat kem, husb kena posting syukur masani husb posting dkat je tpi tulaa rumah yg kmi dpt ni mmg ksong xda apa² perabot brbnding rumah yg sblm ni full perabot. Kmi beli brg sikit2 dulu, sy ksian jga kat husb sbab dy sorang jaa krja. Ohh yaa rumah sebelum ni kat kem lama, husb cri dgn cepat yaa dlm bbrpa minggu sblm sy g sana jdi trpksa cari mna2 org yg nak pindah. Dptlaa rumah sehari sblm flight sy (itu pun org yg tggl sna blm angkut semua brg). Lepas dah posting husb blm serah rumah lg, ada laa org ni nak msuk kat rumah kmi sblm ni. Kmi ada pelihara kucing & kucing kmi tu slalu cakar sofa, so org yg nak msuk tu srh kmi ganti sofa (3biji sofa) tpi yg teruk cuma 1 je hrga utk sofa tu 600 (1 sofa), masani lega sikit laa sbab yg 2 tu x pyh tukar dahlaa masani sy dah nak dkat bersalin (Feb 2024). Lpas bersalin ingtkn dah settle🥲🥲 rupanya org sana srh kmi ganti lampu yg rosak, cat semula dinding sbab byk kesan conteng (org sblm kmi tggl sna yg conteng sbab dy ada 2org ank) & kipas yg rosak. Sbnrnya semua kerosakn tu bkn kmi yg buat cuma sofa je yg rosak sbab kucing kmi,, silap kmi sbab x minta ganti rugi dgn org yg tggl sblm kmi, lpas kmi posting org yg nak ganti trpksa laa minta ganti rugi dgn kmi biarpn bkn kmi yg buat🥲 Skg ni dah nak msuk bulan may kmi kena beli cat, ganti lampu & kipas yg rosak, tetiba dy srh lg ganti 2 sofa tu 🥹hrga sofa tu nak ganti klu 2 seribu lebih tau, blm lg cmpur brg yg lain🥹 Nak tau x sy smpai slhkn diri sy gara² x kerja x dpt bntu husb byr itu ini & sy pnah jga fikir -ve 'org ckp ank ni pmbawa rezeki tpi knpa ada je mslh yg dtg', sy jga rasa hmpir nak bunuh diri sbab trlalu slhkn diri, sy rasa bnda ni jdi mcm disebabkn sy🥲🥹 majlis kawin kat kg pun trpksa kmi tunda sbab savings yg ada dah guna utk ganti rugi. Kmi bru setahun kawin tpi dugaan yg kmi hadapi sy rasa berat sgt🥹🥲Tpi sy kuatkn hati demi baby & suami , husb pun slalu ckp 'awl2 mmg byk dugaan apa pun kita msti hadapi'. Sy tau kita semua akn lalui mcm2 dugaan mngkn ada yg lebih besar dugaan drpda apa yg sy lalui💕💕💗 Sy hrp kita sentiasa kuat tau, sy skg cuba utk kuatkn diri ini smpai mslh ni selesai. Doakn semoga dpermudhkn urusan kmi utk urusan ini, org yg nak msuk kat rumah tu asyik mrh husb sy je srh cpat beli itu ini🥹klu gaji besar xpa juga, kdg sakit hati dgn org yg x fhm keadaan kita. Taip pnjg2 ada jga ke yg snggup nak baca😅sy sekadar nak meluah, sy malu nak luah kat tmpt org / fam sbab x nak drg fikir bkn2. Dpt luah kat sini pun dah rasa lega sikit💗 #newmom #firstmom #firstmom

2 Balas

sabar ya sis. saya pon lebih kurang sama mcm sis. masalah kewangan juga. tapi laki saya yg kene buang kerja, project tetiba shutdown dari company yg dia kerja selama 5thun. saya pulak pregnant. lps bebulan2 tak de kerja dpt kerja baru , tak habis lgi tempoh probation kene buang kerja lgi skali dsebabkan prestasi tak menepati company tu. rasa down sangat2. saya kerja tapi gaji tak ckup nk cover smuenya. dgn pregnant lagi. emosi tergangu. bila dah nk dekat bersalin husband dpt kerja baru lgi tapi dia takda cuti untuk jaga saya sbb masih baru kerja. saya emergency czer. smuenye saya urus sndri dari hari petama. bile anak nages rasa nk menyusukn tapi pergerakan terbatas rasa mcm down sngt. makan pon jdi kucar kacir end up susu badan kurang. bb pon asik nages x ckup supply dan saya pon xckup tdo. penat sakit lgi. lps tu saya Start susu FM. bile nk susu fm lega sikit bb pon ckup susu , saya pon dpt tdo dn rehat skit. tapi keluarga mertua pulak push laki ckp saya kena BF tak boleh formula. mula laa pulak perdebatan yg susu FM x elok saya nk kene latih diri bagi juga susu bdn. baby saya pulak dh sbulan. dia skali mnum 120ml kalau tak nages dn tanak tdo. saya pulak bile try BF , bb saya jdi mcm x puas sbb dh biase flow btol susu rasanya. dan susu saya masih skit juga. dh cuba pump masalahnya bb saya high demand. tdo pon nk atas bdn lgi2 siang mmg susah nk tdo. takde cara lain slain pgg atau tdo atas bdn. so saya masih lgi Cuba untuk sesuai kn diri dgn cari masa makan , masa kemas rumah smpai terabai nk breastpump dh cuba bile bb jaga saya try BF dia tetap nages mcm tak ckup. saya stress smpai susu tak ckup nk kasi kt bb. keluarga mertua pulak paksa BF. husband pulak tak memahami. hmm. dugaan.

sedihnnya sis, kdg ssh jga nak puaskn hati org sekliling. ank kita, kita taulaa apa yg trbaik nak buat lgpun yg jaga siang mlm kita sndri🥹hrp sis kuat ye

Semoga lepas ni makin mudahla urusan sis & dmurahkn & diberikn rezeki lg.. sy baca pn sedih juga, sy fhm & dpt rasakn rasa risau sis tu mcm mna.. rasa geram pn ada tp x dpt buat apa2.. bab rumah tu sy pernah alami, mmg bgduh juga tp sbab sy pn xda bukti terpksa juga ganti rugi.. insyaallah things will get better soon

thanks sis💗💗😊ya bab rumah mmg ssh sikit klu x da bukti walaupun bkn kita yg buat nak x nak trpksa juga ganti🥲

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan