8 Balas

kalau sy bila tnye doktor,dia kata benda yg kita blh mkn masa x mengandung kita blh je mkn masa mengandung .. kalau masa x mengandung kita mkn dh effect perut,baik elakkan .. sbb atas org lain² bnda yg xleh mkn.. tp kalau nk berawas mkn sikit je la,bg rasa²

inn shaa Allah aamiin

Saya ada je makan tp nanas yg dah masak la campur lada dan kicap sbb beliur nak makan. Tp sy makan skit je bagi rasa mulut supaya x beliur. xtau la pla klu nanas muda, tnggu ibu lain komen la ye.

terima kasih awak.. tu la, sy suruh suami beli y masak.. penjual tu bg y belum masak.. tringin sngt tekak ni.. tp dlm mase y sama takut..

Klau boleh elakkan lah dulu nenas muda ni. Saya mcm pernah terbaca dokte bgtau psl buah muda ni. Mcm bahaya jgk. Tapi tak igt betik muda ke nenas muda

hehe.. 🤭 tu la.. tp lebih kpd takut..

Mak sy nurse, dia pesan sy elakkan makan buah nanas masa mengandung. Tapi doc cakap boleh je. Tak tau la 😂😅 Awak makan ja la tapi berpada-pada ya.

😂.. sebab dia kata dulu time dia, dia makan je.. mak memang jenis brani.. kite ni penakut sikit.. tp tringin.. 🤣

nenas boleh je.. sy ad baca nenas klo buatkan keguguran klo awak tu mkn sehari sampai 7 biji.. stakat buat rasa xpe.. sbb nenas tu byk vitamin jugak

Alhamdulillah... trime kasih sis berkongsi pendapat.. ❤️

Elakkan sis.. sy dari awal tahu pregnant sampai skrg tak sentuh walau teringin.. sy suka makan nenas madu tapi tulah, mmg elakkan.. sabar je

ok sis... terima kasih atas ingatan.. ❤️

Saya pun teringin. Tapi sy pikir, banyak lagi minggu sebelum bersalin. Saya sabar dulu. Mak saya cakap, nanti dah nak dekat due, makanlah.

kan sis... tringin tu ya Allah.. 😅 a, ah xpela.. simpan dulu.. fikir baik2.. u kebaikan anak dan kite.. ❤️

Elakkn sis, nenas ni tajam, saya akn elak. Pajeri Nenas pn saya elak. Selagi boleh elak… kita tak thu kedepan2 mcm mana.

terima kasih sis atas ingatan dan nasihat.. ❤️

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan