Tanda nak bersalin sebelum 1-2minggu nak bersalin

Hai mommy's , boleh share tanda 1-2minggu sebelum nak bersalin bedasarkan pengalaman masing masing ? Saya due dah nak dekat , ada rasa perubahan dekat diri , tapi tak tahu yang tu tanda near bersalin atau sakit normal #bantusharing #firsttimemom

10 Balas
Tulis jawapan
TapFluencer

Sbg first time mom, sy pun taktau betul ke ni tanda2 nak bersalin tp apa yg sy dah lalui, 1 minggu sblm bersalin sy kerap buang air besar(BAB), asal g toilet nak kencing mesti BAB sekali. Contraction xde lagi. Tanda2 lain pun xde sbb saya GBS+ so keputihan sntiasa ada. 4 hari sblm bersalin tetiba keluar keputihan coklat sikit. Pegi hosp tp belum ada bukaan. Belum ada contraction tp BAB tu kerap. Balik hosp esok tu keputihan coklat makin banyak tp contraction xde jdi biar jela. Hari nak bersalin tu, subuh tetiba sakit perut. Contraction dah ada dan dah keluar lendir+darah. Kul 9 pagi ke hosp cek bukaan baru 1cm, doc suruh balik. Sy cont pegi checkup, nurse yg jaga saya bgtau kalau contraction makin kuat kena ke hosp sbb dia rasa saya akan bersalin hari tu jugak. Balik klinik contraction makin kuat tp tahan lagi. Petang lepas asar makin sakit sangat2 dan rasa mcm ada benda dekat kemaluan. So cepat2 ke hospital. Sampai hosp dlm pkul 7 lebih. Cek bukaan dan 8cm! Terus tolak ke LR dan 8.45pm selamat lahirkan baby boy ๐Ÿ˜Š

Baca lagi
2y ago

Betul. Ibu kena complete 2 dose antibiotik sblm bersalin tp itulah sy pun tak faham knp hosp suruh balik sedangkan ada bukaan dah. Dan sy pun xde dpt pencerahan pasal antibiotik tu. so masa bersalin tu sy sempat 1 dose je sbb dah 8cm dah pastu marah sy sbb dtg lambat ๐Ÿ˜…

kalau mcm sy utk 1st baby mcm xtau sgt sbb xde pengalaman. sy kerja sampai hari sy nk bersalin. kira balik kije tu dn baring kejap then bangun nak mandi tu turun lendir darah. meleleh tanpa boleh disekat. mmg menitik atas lantai. masa tu husband belom sampai lg (pjj). so bagitau mak, mak dgn akak bawak g hospital. doctor check ctg (xde contraction) dn bukaan pon belom ada doctor bg balik dn pesan utk sy pantau. esok pagi tu around pkol 10pg bru start sakit. pergi hospital dh 4cm. baby keluar pkol 4lebih nk dkt asr. baby lahir masa 38w2d

Baca lagi
2y ago

awak sekarang dh berapa weeks? kalau dah nak dekat dgn due. tu mmg tanda nk bersalin. boleh pergi check dkt hospital. kalau takut hospital mcm bsg awal boleh pergi check dkt klinik swasta. atleast awak xpenat nk berulang pergi hospitalโ˜บ๏ธ. sbb kdg2 turun lendir coklat ni belom ada bukaan dn bila doctor check ctg belom ada contraction

VIP Member

pengalaman saya...hmm saya first baby ni... alhamdullilah ๐Ÿ’œ tak Susah..jam 5pm air ketuban pecah skit skit sebab saya sentiasa pakai pad...pastu nak Mandi ..eh pad basah..pastu rase air Tu keluar skit skit...pastu Terus pi hospital swasta..rupenye dah Buka 4cm..Terus admit 6pm Tu....jam 9pm selamat bersalin baby girl..hehe..now dah usia 4 bulan

Baca lagi
Post reply image

kalau Sy rasa contraction 12.30 tgh hari, bukaan 4cm. 2.30ptg masuk lb bukaan 5cm. dyorg pecah kan air ketuban. tak lama lepas tu bukaan dah 9-10cm. 4.25ptg baby lahir.

first baby bersalin 38wk- seminggu sblm dh hint mucus plug tpy x byk. join sukaneka office. esok pg nya terus tnda klua byk n minor contrction. mlm bersalin๐Ÿคฃ

false contraction, seakan sengugut kecil..perut cramp, kejap ada kejap tak ada. sakit di celah kelengkang.

Ada 3 tanda 1. Show/lendir darah 2. Leaking liquour/pecah air ketuban 3. Frequent intense and persistense contraction pain๐Ÿฅฐ

pengalaman saya, takde rasa apa apa perubahan pun. tiber air ketuban pecah, terus bersalin. ๐Ÿฅน๐Ÿฅน

tp mmg mengah sgt .n ntah npa la makin banyak benda teringin

sy induce..so xde apa2 tnda sblm d induce. ๐Ÿ˜†