3 Balas

Saya tak ambil epidural tapi rasa sakit kat situ jugak. Pernah tak boleh bangun sampai kena merangkak. Masuk setahun lebih lepas bersalin, saya refer doktor dan physiotherapist. Puncanya breastfeeding position dan working nature saya. So doktor pesan untuk jaga position masa breastfeeding, duduk, dan angkat barang. Do stretching and light exercise. Sekarang dah kurang and bearable.

Bukan lah instantly pulih but gradually getting better. Cuma anak saya still BF lagi (2y7m). Lagi la macam2 skill yang dia show off. So kadang2 mai rasa sakit tu. Apa yang doktor pesan kat saya tu, kena buat hari2. Kalau tak makin teruk.

TapFluencer

Kerap bersenam. Senaman kegel tu penting seumur hidup buat. Posisi tubuh kena betul.yg Saya epidural juga. 1 tahun 7 bulan baru mula sakit pinggang sebab anak dah suka hati nak posisi yg dia nak masa menyusu badan ibunya. 😅 Kenalah ibunya ni rajin senam. 😁 Masa PMS, lagi lah sakit pinggang teruk kalau dah lama tak senam.

sorry sis takde pula rasa sakit berlarutan mcm tu. tapi just for insight, boleh jadi juga masalah tu disebabkan scar tissue csec tu tegang sangat, buat posture lari & sakit otot. kalau nak, boleh cuba buat scar massage. buat sendiri je inshaAllah elok untuk lembutkan scar tissue tu.

Soalan popular

Artikel Berkaitan