12 Balas

VIP Member

di sini saya sharekan link kenapa mommy pregnant xblh makan shushi spnjng kehamilan..hrp dpt mmbntu mommy2 smua..dan mg dpmudahkan segalanya..aamiin http://drzubaidi.com/blog/bolehkah-wanita-hamil-makan-sushi/

saya pun teringin jgk trimester pertama hari to nak makan sushi ... suami tak kasi dia ckp jgn gatal2 kesian janim baru nk menjadi to... so better elakkan sis makanan yg kurang masak bahaya untuk kandungan

Boleh je sis buat rasa, ambil yang masak sepenuhnyaa, lagi satu kalau perut tak tahan jgn makan, sbb nasi dia ada cuka. Kalau saya tak boleh makan, perut tak tahan😅

sy pon teringin mkn sushi awal2 preggy dulu tp husband tak bagi. bnyk kali mintak pon xdpt. last2 sy pon terlupa dh pasal sushi. taw2 7bulan dah 😆😆

Saya tatau pula yang tak boleh makan. Masa saya pregnant 7 week kot saya pergi makan, tapi alhamdulillah takdepape. Lepas dah tau memang tak makan

boleh makan yg sudah masak sahaja.. elakkan makanan mentah atau separuh masak, termasuk telur sbb boleh menyebabkan risiko keguguran..

saya makan shushi yg timun tu jr berani..yg isi ketam ke,telur ke,x berani lg...tp dh lme x makan shushi..makan shushi kori je la..hahaha

sy xbrani mkn kerana ada cuka. sy takut. lg pun sushi byk masakan mentah masa pregnt xelok mkn mknan mentah

saya 1st trimester makan sushi sis. tapi sederhana. and elakkan yg mentah. kuncinya sederhana sis. cuba² dulu. 🥰

saya ni mmg penggemar sushi. jdi tringin sngt hri tu. boleh je sis tpi jgn yg mentah2 salmon tu, yg msak x pe

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan