Kulit kepala ruam tompok melecet

Hai mommies nak tanya ada tak anak korang jadi macam ni kulit kepalanya macam melecet pun ya? Dah bawak jumpa dr, katanya mungkin environment yg kirang bersih bila kat tempat asuhan. Dah dapat krim and dah sapu (gambar pertama adalah lepas sapu). Just nak tanya ada tak anak korang yg macam ni jugak? Dr cakap apa and korang buat apa? Tolonggg

Kulit kepala ruam tompok melecet
2 Balas
Tulis jawapan

Ya, saya pernah mengalami masalah yang sama dengan anak saya. Kulit kepala anak saya juga pernah mengalami ruam tompok yang melecet. Saya juga sudah bawa anak saya ke doktor, dan doktor memberitahu saya bahawa masalah ini mungkin disebabkan oleh kurangnya kebersihan di tempat asuhan. Doktor memberikan krim khas untuk digunakan dan telah saya sapukan pada kulit kepala anak saya. Saya faham perasaan anda kerana menghadapi masalah yang sama. Apa yang saya lakukan adalah memastikan kulit kepala anak saya sentiasa bersih dan kering. Saya juga mengelakkan penggunaan produk rambut yang mengandungi bahan kimia yang kuat. Selain itu, saya juga memastikan anak saya memakai topi atau tudung ketika berada di luar rumah untuk melindungi kulit kepala daripada pancaran matahari. Semoga pengalaman saya dapat membantu anda dan anak anda. Jangan risau, masalah ini boleh diatasi dengan penjagaan yang betul dan rawatan yang tepat. Teruskan memberikan kasih sayang dan perhatian kepada anak anda. Semoga anak anda cepat sembuh. https://invl.io/cll6sd8

Baca lagi
VIP Member

try g klnik pakar kanak2..atau klnik pakar kulit..nnti doc akn bg ubat sapu yg sesuai dgn mslh yg ank puan hadapi .mg cpt sembuh aamiin