Belum ada rezeki, 9 bulan kahwin..

Hai mommie, saje nak luahkan normal ke ada masa terasa sedih sgt bila belum dikurniakan rezeki. Bila tgk org yg baru kahwin da lekat. Most of the time okey aje happy tgk semua, ada masa mcm harini sedih sgt. Btw saya baru 9 bulan kahwin, tau masih awal. Saya period teratur aje tetiap bulan. Saya faham Allah akan bg rezeki tepat pada waktunya. Ada nasihat/tips utk hilangkan sedih ni? ๐Ÿซถ๐Ÿป#bantusharing #TTC #cubaanhamil

44 Balas
Tulis jawapan

its okey sis x ya down la aihhh. sya pun kawin 9 bulan tpi alhamdulillah slps 9 bulan sya pregnnt skrng dh msok 26w. awk jgn sesekali tanam dlm hati awk nak enjoy nti nti la ada anak jgn. awak kena sllu tnm hati dan bedoa selepas bersama husband doa ' ya Allah nyawakanlah sperma suami ku dlm rahim ku aamiin. lps tu usap perut awk . awk kena ikhlas selepas bersama husband dan sntiasa meminta dkt Allah. insya Allah Allah bagi. lagi 1 sya nak pesan, usaha tu kena ada kita berharap dgn Allah jgn tgn kosong, pnjatkan doa dan buat kiraan sndiri. cth ; -kira kitaran haid setiap bulan -hari first dan last day -bersama suami seminggu sblm haid tu wktu subur sgt . -amalkan hidup sht dan mkn folic acid rm1.50 beli kat farmasi. nasihat sya, jgn dgr ckp org. tarikh nafas hembus ckp kat dlm hti Allah ada nnti Allah bagi. keep fight sis smoga dpermudahkan urusan sis dan husband Aamiin

Baca lagi
1y ago

knpe suke sgt ek buat kerja Allah ni? bila sampai waktu dia, akan ada anak jugak. jgn la risau sgt. awk punya rezeki anak selepas 10tahun kawin, tapi rezeki yg dpt dlm masa 10tahun tu ade kira x? rezeki bukan takat anak je bile dh kawin ni. yes semua org yg kawin nak ada anak. tapii dpt mertua baik selama 10tahun nii rezeki jugak. dpt kerja helok, dpt kesihatan helok. dpt laki helok. tu semua rezeki. and please laa jgn sama kn diri awk dgn org lain. x semua org nak anak berderet2 mcm awk. ade org pilih quality over quantiti.