6 Balas

Saya sekarang 27 week, and baru je balik dari scan tadi. Pls buat scan sekarang mommy. Saya dah terlewat. Ingatkan last untuk details scan 27/28 week, hakikatnya 24/25 week tu paling last. Kecewa masa scan tadi tak boleh detect apa apa, cuma boleh nampak yang basic and sikit sikit je sebab baby dah membesar. Accurate 20%. Nak scan gender pun dah malu malu je baby nak tunjuk haha. Kesudahannya, hanya scan untuk tengok perkembangan baby je sama ada baby okay ke tak dalam kandungan 🥹

ya kebanyakan klinik sampai 24weeks ja. saya terlepas pandang tup2 dh 25 weeks. alhamdulillah dpt 1 klinik ni sampai 28weeks. scan masa 26weeks. semua nampak sekali ngn gender. mungkin sebab perut saya jenis kecil. hehe dh masuk 6 bulan semua tak caya 😆

To be best yg sy sendiri pun research between 18-24 weeks (detail scan). Above than that dipanggil (partial scan) sbb baby dh besar n padat sikit laa dlm placenta nyerr., tp tak pa cube je pergi skrg jangan tangguh dh. InsyaAllah ada rezeki awk ke 🥰 take care

alhamdulillah jumpa 1 klinik yg buat sampai 28weeks. semua details lengkap dgn gender. mungkin jugak sbb perut saya jenis kecil. saya terlepas pandang tup2 dh 25 weeks.

kebnykkn klinik skg terima smpai 25w..sbb kdg2 bila lbh dri tu doc sush nk scan sbb yg pertama besr n kedua ketepatan tu agak xtepat sgt utk detail2 dlm ..

terima kasih mmy. ya dh bnyk jugak cll klinik, kebanyakkn buat sampai 24weeks. alhamdulillah dpt 1 klinik ni buat sampai 28weeks .

boleh scan lg ..tp sy ada terbaca info, selepas 24w tu dia 60% accurate berbanding sampai 24w tu, 90% accurate..

tq mmy❤️

Klinik sy check up dia ckp detail scan sblum 30weeks..

terima kasih. ya kebanyakan klinik samapi 24weeks je. alhamdulillah dpt 1 klinik ni sampai 28weeks

Paling lewat 28 weeks

tq mmy ❤️

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan