14week sakit baawah perut macam segugut

Hai . kandungan saya skerang dah 14 minggu .. nak tnya ada tak ibu ibu sini yg seusia kndungan sy .. rasa skit bawah perut .. macam segugut ...sakit kdang smpai xdpt nk bjlan mnegak kena bongkok sbb skit sngt ... nak tanya tu normal ke skit macam tu di usia kndungan mcm ni πŸ₯ΊπŸ₯ΊπŸ₯Ί

8 Balas
Tulis jawapan

skit nk bersalin pon rasa sengugut... tapi depands tengok seberapa kerap , dan perhatikan corak kedatangan sakit tu cmne? klau skjp ada skjp ok skjp ad skjp ok... kira dan tengok klau makin sakit terus pergi ke hospital/klinik berdekatan...

saya waktu mula mula pregnant selalu sakit senggugut tapi katanya sebab rahim nak membesar. first pregnancy tambah badan jenis kecik je jadi kerap sakit tapi kena perhatikan la sakit tu belah mana and seberapa kerap

Saya dari awal pregnant sampai sekarang 15 minggu masih sakit macam tu. Doc kata normal kalau baby 1st. Tapi saya pun masih risau sampai sekarang. Sebab kawan2 dengan family tak ada pengalaman macam ni

mmg mcm tu rasa..dulu msa saya xtaw yg saya pregnant saya pun rasa cramp and sakit mcm sengugut..lpas 1week delay period saya check double line dah terang..

VIP Member

Sy pun mcm tu jugak biarpun kandungan nak msuk 19w tetap ada rasa sakit mcm sakit sengugut , ada org ckp sbb baby makin mbesar .

Jgn biarkan sakit yg melampau. Kita je tahu badan kita cmna. Sila refer doc sebaiknya.

Sebaiknya refer ke doktor segera sis.

is is have ⁴s 0