caj bersalin di hospital kerajaan

Hai. Kalau tinggal di sepang, hospital kerajaan mana ye yang terdekat untuk bersalin? Dan selalunya caj untuk bersalin normal/caeser di hospital kerajaan berapa ye?

12 Balas
Tulis jawapan
VIP Member

Dekat Putrajaya ada tempat bersalin kerajaan untuk ibu nak bersalin bagi wanita hamil risiko rendah, kiranya masa pregnant tu tade apa apa masalah dan mesti bukan anak first. Kalau anak first tak boleh bersalin situ, kat situ murah. Rm20 aja tapi takk ingat presint berapa, cuba laa tanya hospital putrajaya

Baca lagi
5y ago

Oh tu bukan risiko rendah je ke sis?kalau buku pink sticker hijau dia nak la kot.. sy pny kuning mmg kne tolak mentah2 heheheh

saya dkt kajang πŸ˜… nak gi serdang kene tunggu lama , sbb mase sye gi tu dh 7cm , nakk tnggu lama sgt , lgpun ramai . putrajaya pulak sesedap rasa 🀣 so sye pilih kajang jelah, byr pun 45ringgit satu malam ..

15ringgit register, nk balik byr 35 ringgit lg. Total 50 ringgit, 2 hari semalam ja, dpt bilik 2nd class, alhamdulillah. Walaupun both husb n wife x keje govt.

4y ago

X request pun tp dpt sbb ward penuh, bilik yg kosong so sy n sorg lg dpt msuk situ.

VIP Member

g HTJ SEREMBAN. sy stay sana 10 hari takde ubat salin normal 100 lebih je. okay la tu. tp czer tak sure la maybe lebih sikit.

5y ago

sy bru lps brsalin kt HTJ.. nurse,dokter semua ok..

Paling dekat putrajaya tp wad 1st class..serdang pon dekat jugak ada 3 class wad..sy baru2 ni warded msuk 2nd class guna GL..

5y ago

Ohh.. Tq

VIP Member

Hospital serdang antra yg trdekat selain dr hospital putrajaya..sy dlu brsalin normal, dok hospital 6hari, Rm55 je

Saya hospital kerajaan, sungai buloh. Dlm 8 hari kena 100++.. kalau pekerja gome ada GL lagi bagus free πŸ˜ŠπŸ˜†

5y ago

Setakat ni.. 3 kali bersalin.. 2011, 2014 & 2019 semuanya ok. Alhamdulillah..standard la ramai ibu di ruang menunggu (dewan bersalin/PAC)

hospital serdang kerajaan penuh..klu putrajaya separuh kerajaan separuh swasta..cas dia mahal sikit la..

4y ago

Kalau Saya bersalin di putrajaya, dep rm800, tido 1 mlm d hosp kos smua dlm rm700+ .. serdang mungkin jauh lebih murah sbb serdang ada 3rd,2nd class..

VIP Member

Sy bersalin di hospital ampang, emergency czer 3hari 2 mlm bil hanya rm45 🀣

Saya bersalin Hospital Sg Buloh, tak bayar se sen pun ;)