42 Balas

masa nak 1st.. nak makan nasi lemak. hari2 i masak je kat rumah tp then malam tu i akan ajak asben p kat satu kedai ni, p makan nasi lemak. hinggakan my asben dah bosan. siap buat limit.. seminggu 2x je maximum. dan bila dia bawak i.. dia just minum air je. i sorang yg melantak nasi lemak dengan hepinya. masa anak 2nd, i xde apa2 ngidam cuma i suka sangat makan kerang. my asben pulak rajin bebeno beli kerang siap tolong bukakkan utk i. keluar baby, umur sehari leher dah tegak dah. hehe. anak 3rd, i suka mi goreng mamak dan fresh oren mamak. ada laa satu kedai mamak tu je yg i nak. kedai lain xnak. pernah satu ketika jam 3 pagi i kejut my asben suh p belikan fresh oren yg kedai tu buat. sebenarnya i dah tahan dari jam 2 pagi tu. tp nak tido tetap tak boleh juga. terbayang2 sedapnya air fresh oren tu.. lalu ikut tekak. terpaksa kejut gak asben. dengan membebelnya, dia p beli 2 terus. kedai tu dekat je ngn rumah. balik tu dia terus sambung tido. i laa duk minum air tu dengan hepiiii. anak yg ke 4, nak makan somtam. disbb masa tu harga somtam thai mahal sikit sbb i stay kat france masa tu. so i kena bajet 2 minggu sekali je p take away anak ke 5 pulak, bajet mahal sikit. nak makan sushi king. ades. so 2 minggu sekali je pegi sbb mahal. anak ke 6, i tade nak makan apa2 pun. sebab masa tu kena kontrol diet. gula tinggi. hilang mood nak makan sangat. alhamdulillah semua ok je. i xde la kena ambik insulin. just kontrol makan je. dan yg 7 ni pulak, pun sama. i xde rasa nak makan apa2. takde apa2 problem pregnant buat masa ni. alhamdulillah semuanya ok.

betul. asben ni jenis suka melayan nak makan apa especially time pregnant. peka sangat2 la. adakala siap tanya, ada nak makan apa2 tak kalau xpregnant, dia xambik kisah sangat. hehe.

Saya anak first. Sebelum ni memang takboleh langsung bau durian & gulai/kari apatah lagi nak makan 😂 Dulu parent beli durian ataupun masak kari dekat rumah memang laju je lari masuk dalam bilik sampaikan semua bau2 tu hilang baru saya keluar bilik. Masa 1st trimester langsung takboleh bau2 tumis atau benda2 wangi, apatah lagi bau2 durian & kari. Tapi masuk ja 2nd trimester, bagitau dekat husband & family yang saya teringin nak makan durian & kari. Berair-air rasa dekat tekak ni. Satu family terlopong dengar apa saya cakap 😂😂 Family saya dengan family mentua memang "hantu durian & kari", jadi memang diorang laju jee masakkan kari untuk saya, durian pulak nasib laa ada musim durian 😂❤️

Banyak makanan sy craving nak makan tp sy x makan sbb masalah kewangan dan sy xnak susahkan husband. Kalau dlu masih bekerja, apa ja nak makan mesti beli, tapi sebab polisi syarikat x mau sambung kontrak sy berkerja sbb pregnant after TTC 2 thn. Skrg dah x kerja ni semua keinginan terpaksa tahan sbb kesian husband pun income x sbrapa. keperluan komitmen kami pun sy smpi berhutang dgn parent. Insha Allah lepas bersalin nnt anak pun dah besar sikit baru sy cari kerja lg. Doakan rezeki sy ya mommy semua.

Be strong mommies. Sy pun mcm tu jugak. Bekerja tapi bnyk benda lain sy nk kena bayar . Kereta & lain2. Dua dua struggle. Dgn baru kahwin & terus dpt anak & duduk rumah sewa . Bnyk sngt pengeluaran. Doakan sy & husband murah rezeki yee . Dan sy doakan urusan mommies & husband dipermudahkan. 🥰

TapFluencer

Paling mengidam masa tu cendawan busut. Dah la kena tunggu musim nya. Tiap malam tidur telan air liur. Kadang tu rasa nak nangis bila teringat. Cari punya cari jumpa akak ni jual kat fb. 2 jam perjalanan dari rumah. Akak tu update ada stock dia simpankan , husband terus shoot dari putrajaya ke kuala selangor lepas balik kerja penat penat tu. Pengorbanan betul kalau ingat. Hahah entah kenapa nak betul cendawan busut tu masa tu. Alhamdulillah bila dapat tu cecepat goreng dengan tepung dan makan. 😂🤲🏻 Tu je la yang ngidam nya pun 😆

masa ngandung dr start smpai nk besalin sy takde selera makan. tgok apa pun tak lalu. berat last sebelum bersalin pun naik sikit je dlm 5kg. sy cuma makan sbb risau baby dlm perut. tp sy byk mengidam nk seafood mentah. bila tgok mukbang kt ytube teliur betul siap save² video tgok byk kali. lagi2 ketam mentah marinate kicap tu (ganjang gejang nama dia) makan dgn nsik panas². tapi asben tak layan sbb mahal 🥲

haah tau tapi citenye apa yg dimengidamkan sepanjang mengandung 🤭mmg seleranye ke situ je. lepas besalin xde pn teringin 🤣

sy sgt x suka makan makanan mamak sbb ada pengalaman pernah jpe ulat dlm kuah dhal. tp masa pregnancy pertama tahun 2020, tiap2 ari mesti nk mkn kedai mamak. lepas deliver, terus x lalu mkn mamak. 2 tahun x sentuh makanan kedai mamak. now pregnant 7 minggu, minggu ni sy start nk mkn mamak balik tiap2 ari.. spi husband pon gelak jek n ckp " pregnant jek cari mamak, pregnant jek cr mamak". 😅

Sy prnh ayh sy ajk g mkn ikn bkr. Masa tu ayh dri kg nk dtg melawat rumah sy. Sy siap smpn perut utk tnggu tgh hri. Tup2 ayh sy kata xjd dan nk balik awl. Xthu knp rsa sedih sgt2 dan nangis mcm kna pukul. Suami pjuk bole je g mkn sok2 dia bwk. Tp dh brhrp n nk ayh sy jgk yg bwk ke sna😅 last2 dpt jgk tu pon msuk ja mulut sesuap tros xrsa nk mkn pun hlng rsa tringin. Xthu knp terlalu beremosi time tu 🤭

Bila pregnant ni memang kita terlebih emosi wlpn benda kecik lagi2 benda tu kita mmg berharap kan sis

Saya mengindam makan makanan melayu je . Hahah alhamdulillah senang dpt. Tapi kadang bila mengindam cari sendiri je . Rasa terbeban suruh husband belikan. Sbb kdg tkthu dia sendiri ada duit belanja ke tak. Kdg rasa nak nangis bila mengidam sesuatu tapi tak mampu 😇 lebih pentingkan komitment yg nk dibayar & brg baby satu pun tak beli lagi. Dah masuk 6 bulan. Doakan sy ye semua . 🥰

Sy mse pregnant ank no2, Sy mgidam nasi kandar deen Penang, mse tu dok jhor, pastu husband ajak balik sg petani, xsmpat nk pergi nasi kandar deen, dia bwk pegi nasi kandar zubaidah sg petani...kat kdai tu Sy nanges2 sbb nk nasi kandar deen jugak..hahahahaa..skrg ni ank Sy da umur 9y n fav dia nsi kandar gak.. 🤣

Memang tak dapat la ya nasi kandar deen tu sis? Sedihnya tak dapat mcm apa yg kita nak kan

saya mengidam bende masam2..yg manis2 ni rase geli tekak nk makan..kalau masam2 tu laju je nk makan..baru ni teringin nasi ayam penyet..sampai 4kali saya gi makan kt kdai yg same..🤣 .nasib baik la suami layankan aje..hehe..mjur la saya mngidam tu kadang2 je..kalau hari2 mau licin poket suami saya..

sebijik mcm Sy masa preggy anak no 2. yg manis2 geli tekak mcm loya. husband siap belikan stok coklat igt Sy nk mcm preggy anak 1st. rupanya baby boy hihi baru bersalin bln 12 last year

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan