36 Balas

saya puasa pn dapat laah 6 hari lepastu selang seli rasa perut tk selesa mual jee terus buka , wlaupun hari hari sahur ,doctor cakap dah jangan paksa wlapun rasa ok ,saya baru 21 weeks

saya 28 weeks. sempat 5 hari berpuasa. semalam baby x aktif n check BP rendah sangat. 84/41. terus berbuka dan decide untuk x berpuasa sampai akhir ramadhan. saya jenis BP rendah.

sisss, niat puasaaa tu wajibbb . sis niatt dann sahurr duluu, kalau pkul 7/8 pg kalau dh xleh go , berbukalah siss. jgnlah dr awal dah niat xnk puasaa siss. xbolehhh sissssssssss

betol tu . dia kalau dh smpai satu bdn menggigil pening kpala ke muntah muntah teruk ke baru bolh berbuka puasa awal . bnyakkan lah mmbca tips nak puasa untk ibu hamil .

sa pun sana takut nk puasa suami pun tk bagi.. bnyk yg mengaduh baby kurang kick.. baik hold dlu... yah mungkin kita tahan tapi kita tk tau keadaan baby dekat dalam...

28weeks.. tak puasa.. 1st baby.. gdm.. baca pengalaman pregnant mommies kt fb pun kita seram.. husband pun x bg puasa.. so jd tukang masak la.. doakan baby sehat selalu..

jangan la paksa diri, jangan seksa anak dalam kandungan, memang body kita kuat,tapi yang dalam belum tentu lagi. Puasa boleh diganti. Nyawa tak boleh diganti.

sy dapat puasa sampai puasa ke 8 ja .. lepastu tak boleh dah .. suami tak bagi .. sebab kurang darah merah dan badan menggigil lepas makan ubat . badan pon lemah ..

sy pun decide xpuasa sampai hujung wlaupun kandung skang 27minggu sbb risau baby dlm perut lapar.. pernah skali try puasa, baru stengah hari dah muntah dan pening

Same here. 20w. Mula2 gigih puasa sempat la merasa 3 hari masuk hari keempat dh muntah2. Terus nekad ganti puasa jela sampai akhir ramadhan ni. Risau kt baby

Sama sis saya pun sama, 1st baby. Tak nak ambil risiko untuk tahan lapar. Don’t worry sis nanti dah habis pantang boleh ganti 😉

Soalan popular

Artikel Berkaitan