19 Balas

Masa saya bersalin hari tu doktor on antibiotic dalam labor room. Lepas bersalin baby stay sekali dengan saya. Takde pantauan khusus. Nurse cuma ambil baby untuk tukar pampers dan waktu saya nak rehat je.

baby sye kne tahan sbb platelet rendah.. Dr syak sbb gbs tu.. on antibiotik.. buat culture, xde growth gbs.. mksd nye bkn sbb gbs platelet anak rendah.. dah 5 hri kne on antibiotik..

Mengandung anak 1st takda gbs. Mengandung anak 2nd ni positif gbs. Sy skrg 13w 5d. Nanti 35-36w KK nak ambik sample utk check balik gbs ada lg ke tak.

@nurhafizah doctor akan ambik sample keputihan. mengunakan muncung itik. if awak tak puas hati dgn result tu. boleh buay dkt klinik luar. dekat kk selalu akan kata keputihan kita normal

sebenarnya mcm mana kita nak tau kita ada gbs? sy pun tgh ada keputihan..tp xdelah tahap berbau & gatal..tp banyak dari biasa laa..boleh dikatakan gbs ke ? #10wprgnncy

Nak tau ada gbs ke tak, melalui vaginal swab. Kena bagitau doctor nanti doctor buat swab dan keputusan makmal keluar dlm sebulan. So baik bagitau awal ye

VIP Member

nk bersalin nnt ibu on antibiotik termsuk ank.ank sya smggu dduk hospital..utk pregncy akan dtg ttp on antibiotik walu pun kita xd Gbs..pengalaman sya

sya pregnant first ada anemia..yg kedua ada gbs😌alhamdulillah baby sihat,now dh 4bulan baby

hi saya gbs bersalin 34weeks air ketuban leaking baby on antibiotik 11 hari 😊 lahir 2.49kg

Leaking masa kat rumah ke sis? kat hospital trus doktor bagi antibiotik ye?

berendam air daun sirih sis utk ikhtiar Hilangkan gbs

macam mana kita nak tahu kita ade gbs ?

sy tau masa sy 15weeks dulu.. sy bleeding.. pastu pegi kat PAC... kat sna diorg ambik smple kat vagina guna muncung itik tu... bila result keluar sy ada gbs+ .... yg bleeding tu sebb dinding rahim ada luka sikit.. sblum tu ada ada bersma ngan suami...

Soalan popular

Artikel Berkaitan