siapa due hujung bulan 5 dah bersalin ka?

hai.. ada x sini mommy2 due hujung bulan 5 yang dah bersalin? boleh nyatakan sekali kenapa bersalin awL.. sy due 26.5..now 35minggu 6 hari.. berdebar rasa menghitung hari.#ingintahu #babymei

20 Balas
Tulis jawapan

sy due 3/5.. tapi 25/4 check up kk mengeras tiap 10mnt.. rasa mcm tak la sakit sgt.. tapi sebab selalu mengeras dr cek.. rujuk pac.. cek pac kene tahan sebab kerap mngeras dan ada pembukaan.. tapi sakit dia biasa2 je cuma mengeras kadang sakit macam period tp boleh tahan lagi.. 28hb tiba2 ketuban sy pecah pagi tu terus rasa contraction tiap 2mnt.. mmg sakitt sgt sampai menjerit sy satu ward hhahaaha.. tgh hari tu baby keluar.. alhmdulillah sgt sakit cuma 6jam.. cumanya lepas pecah ketuban tu pembukaan tak banyak sampai kene marah dgn nurse minum air selusuh ke.. kita pon x berani minum pelik2..

Baca lagi
1w ago

air selusuh tu mcm mna..air ustaz2 baca ke air zam2 awak..mak nakan nak bgi air zam2 kat saya

sy due 19/5/23 tp bby nk kluar cepat nk ikut jg sambut raya πŸ˜‚18/4/23 dah lahir..awal sebulan lahir..petanda bby nak kluar cuma asik sakit mengeras kerap 5/6 minit pegi hospital cek2 dah 3cm..bby masa tu baru 35mghu,6hari .tp tpksa juga melahirkn sbb bby mmg da nak kluar..sedih la juga sebab bby pramatang lahir tp syukur berat bby lepas 2.54 tp masuk jg nursari sbb perm..buat mamy2 yg munggu saat melahirkn smoga smuanya bjln dgn lancar bby sihat2 slalu..

Baca lagi

Saya bersalin 36minggu 3 hari.Sbb contraction yg kerap dan keluar darah.Alhamdulilah dah selamat bersalin 3 hari lepas.Cuma skrg baby kena tahan wad lagi je sbb kuning tinggi.Harap2 hari ni kuning nya dah menurun & boleh balik

saya yg anak no 4 pun still nervous sis.. last branak 5thun lepas.. mcm bby 1st pulak dh.. sbb dgr dri kwn2 kalo bsalin jaoh jarak rasanya sama mcm bslin bby 1st.. ngeri pulak dgrnya... πŸ˜…πŸ˜…

sya due 21/5 bby dah menurun bby mgeras tu ada lah sakit pinggng&punggung smua dah ada rasa rasa tnggu ari je ni sbb kdng tu bby lahir selalu xkn ikut due yg tepat ada yg awal dari tarikh kita

1w ago

sis sama due date.. tp sy kena warded 29/4 sbb doktor ckp baby kecik.. ni tgh usaha utk tmbhkn berat bby.. hope berat bby naik & bersalin normal 🀲

saya due 8/5 . baby kepala dh kt bawah dh tp masih takda tanda2 nak bersalin . perut cuma mengeras je . tp masih keliru mengeras sebab nk bersalin ke apa πŸ˜…

12mo ago

aik kta sma la sis ... sya pun 12/5

saya due 31/5. berdoa setiap hari baby keluar lepas 37 minggu. setakat ni pinggang dah makin lenguh. tido x selesa. perut mengeras setiap kali solat.

Saya due 16/5 belum ada tanda2 nak bersalin. Cuma perut asyik mengeras dan kaki bengkak sangat. Baby gerak okay ja macam biasa.

haii sama due dgn sy 26/5. . x da tanda2 lagi, tp skrg pinggang & punggung dh ada rasaa. .semoga kita semua selamat melahirkan

saya due 24/5, tp kena serah diri lg 2 minggu sebab ada gdm. nervous sampai skrg nak tidur malam pun susah🫠πŸ«