8 Balas

Makan suku suku separuh. And elak makan lewat malam. Sy makan nasi 2x je lunch and dinner. Dinner sy pukul 7 and tu last meal sy. Breakfast sy buat sandwich. Kalau lapar in between boleh makan buah2. Sy memang kuat makan buah. Mcm2 buah sehari makan. Jgn makan makanan manis berlebihan. Tu yg buat berat naik cepat. Sekali sekala je.

TapFluencer

Saya dari awal pregnancy smpai la 31w mmg berat menaik saja 1 bulan tu xlari la 2kg naik🤣 tp masuk 31w berat maintain mcm tu je smpai skrng 38w tak naik2 dah. Biarpun mkan mcm biasa juga mkan juga manis2 smua. Tp saya xde gdm la. So far total naik 15kg hehe.. BMI masa buka buku normal.

Sy pun naik berat mendadak..tiap kali jumpa nurse dgn doc mesti dorg berleter 😂 sy no gdm, kptsn darah pn cantik, xde darah tinggi..sume normal cuma berat badan je naik xterkawal 😅 sy skrg 36w & jumlah kenaikan setakat ni 18kg

Sama sis, saya sekarang 39 mimggu baby taknak kuar lagi 🤣

Kurangkan gula, kurangkan fastfood, junkfood, processed food. Nak tinggalkan terus lagi bagus. Ambil real food. Kalau awak suka makan roti. Tukar kepada wholemeal bread atau sourdough. Roti putih ni tinggi kandungan gula.

mcm simptom GDM. Sy dulu sblm dpt tau sangkut pun berat naik mendadak 2bln berturut2. Sis hanya perlu cut down sugar, dan had kan pengambilan carb. Tukarkan mknn yg lebih rendah index GI

Saya dah check gdm tiga kali tiga tiga tak sangkut sis

kurangkan karbo dan cut gula. try la,sis akan terkejut dgn penurunan berat badan bila bersalin nanti

Alright sis 🫶

Kurangkan yg manis2. Mkn mknn seimbang.

Tengok diet pemakanan awak pula.

Soalan popular

Artikel Berkaitan