8 Balas

Kalau ikutkan doktor KK, selagi takde bau busuk, tak gatal, dan tak bertukar warna (kuning atau hijau), ianya normal. Tapi kena refer doktor. 2 minggu lepas saya buat pap smear, doktor kata ada kuman, terus bagi antibiotic. Padahal keputihan saya tak teruk pun. Keluar sikit sangat, warna jernih, tak gatal, tak berbau. Nasib baik dah buat pap smear. Risau gak keadaan baby

Sis minum air barli tanpa gula & makan yogurt. Kalau risau sgt boleh jumpa doc. Keputihan time pregnant normal sbb hormon janji bkn warna kuning @ hijau tak gatal dan tak berbau. Pastikan miss v sentiasa kering & bersih. Jgn guna pencuci miss v tak elok boleh ganggu Ph vagina. Lepas kencing lap kering2. Pakai pantyliner & kerap tukar..

Cuba kurangkan minum / makan benda manis sis. Kadang sbb kandungan gula yang kita makan tu tinggi sbb tu keputihan makin banyak. Banyakkan minum air masak. Selagi dia tak gatal tak berbau inshaallah takde apa. Tapi kalau terlampau banyak better pergi check ye 😉

rujuk doc nnti doc akan bg ubat peluru vagina jika perlu. saya pun keputihan teruk sgt dari awal preg smpai skrg 7bulan. dah ambik sample tp nothing serius. kdg sebab hormon.

🤢🤮🤢🤮🤢🤮🤢🤮🤢🤮🤢🤮🤢🤮🤢🤮🤢🤮🤢🤮🤢🤮🤢🤮

VIP Member

Entah. Cuba check dgn doktor & kurangkan makan/minum manis2

batter rujuk pakar.. takut jgak keputihan semasa hamil

kdg tu sbb hormon

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan