preparation

dah 39 minggu 2 hari. lagi 5 hari nak due date. satu tanda pun tak turun lagi. ad sape sape macam saya tak ๐Ÿค”

16 Balas
Tulis jawapan

Baru2 ni saya bersalin anak kedua. Masa saya pregnent usia 37minggu keatas saya kerap berdoa je supaya baby kelua sebelom due and sebelom 39minggu. Hihi alhamdulillah doa termakbul, 38minggu4hari dh turun tanda dan sakit2. 38minggu5hari bersalin ๐Ÿค—

Banyakkan berjalan .. saya 39weeks4hari dah bersalin, scan time date tu doc kata bby jauh lagi drpd laluan so kena byk jalan. Haritu jugak sy bawak berjalan tetiba petang tu dah turun tanda. Alhamdullilah, Malam tu dah bersalin ๐Ÿฅฐ

sy bersalin bln 12 tahun lepas. 2 hari sblm due date. Takde tanda awal jugak. Pkl 2 am start contraction sikit2, pkl 3 lebih keluar darah sikit, pkl 4 pg pergi hospital. Pkl 11 bersalin, alhamdulillah โค๏ธ

Sy da masuk 40w6d, tanda pon tak turun LG.. Doa kan sya smoga cpt bersalin dlm masa trdekat ni..smoga smua ibu2 yg menunggu hari cpt bersalin Dan d permudahkan kan amen #firstbaby

4y ago

Tq sis

Sy dh msuk 39w 6d..blom ade tanda2 jgk.. Risau je,ank no 3..besok due date 23/9,doc pesan awl2 esok pagi dh kena ke hspital bwk brg2..

Saya pun masa bersalin no 2.. 39 minggu 1 tanda pun tak turun.. Tp bila g hospital doktor check tetiba jalan dah buka..

VIP Member

in Shaa Allah sis..bnyk kn berjalan dan minum air putih tp jgn smpi tlampau penat..smg d permudahkn

sama mcm sy sis 39m.2h Masi blm ada tanda apa2 lg esok dah nak prg check up

sy dah masuk 39 minggu pown belum ada tanda apa2...ada 7 hari lagi due..

VIP Member

sy baru masuk 39w 2d juga, tkde tanda ap ap.. takut overdue je ๐Ÿ˜ฉ