125 Balas

saya baru masuk 17 week 1st baby. kdg2 ada rasa mcm sentuhan gerakan halus. klau pressure perut kedalam ckit tempat dia mengeras dpt rasa nadi dia. laju. rasa happy. tp lately krg rasa, jd risau takut pun ada. tertanya okay ke adik kt dalam. huhu. normal ke on off rasa tu?

sabar sis dah 20 week ke atas biasa gerakan tu lbh jelas lg baby kat dalam 8 week sebetul nya dah mulai gerak tp krna dy masih kecik lg kitantak boleh rasa ...air sejuk tu baby lg suka time dy kurang gerak air sejuk bolek aktifkan dy punya gerak lgbsebab seronok sangat kot😂

It’s normal , saya pon masa 20 week pergi klinik nurse tnyaa dh rasa baby gerak ke , saya ckp belom , nurse ckp normal setengah org cepat rasa setengah lambt , masuk 23 week baru la sya dpt rasa baby gerak tu pon mcam kena jentik halus ja , dont worry ok

sy pun 17week 4day.. jarang sngat terasa bergerak ada pn lembut sngat.. pergerakan.. tp x pasti la tu baby atau angin.. tp nurse ckp haro tu 20week bru rasa gerakan baby jadi momy2 semua sabar la ya klo belum terasa c kecil bergerak🥰🥰❤️

VIP Member

sy dalam 15w da rasa bby gerak dan aktif tp semenjak puasa dan sy berpuasa ni bby kurang aktif xtahu napa skrg sy msuk 17w da paling bayi mcm mengeram je dalam perut start jam 4@5 gitu ehehehhe apapun sis jgn risau kita ni awal lagi hehe

mungkin tu bby girl kot sis..sya pun 1st pregnant bby girl,dia punya gerakan slow sgt..mcm tak brpa aktif..pregnant 2nd baby boy,sgtlah aktif pgerakan dia..ni sdg pregnant 17weeks ank 3rd..tpi pgerakan dia slow mcm pregnant 1st dlu🤭

Haritu saya ada baca, selalunya baby first ni lambat sikit kita nak rasa dia gerak. paling awal pun 18w. tapi, kekadang kita tak sedar pun baby gerak. InsyaAllah sis takdak apa tu. nanti sis tanya nurse KK yer ntuk confirmkan

Masa saya mengandung anak pertama lelaki. Masa 17 week ni x rasa pun. Tp kalini aktif semacam. Wave2 tendang2. Rasanya boleh tnya misi dan jgn risau sgt sebab dulu sy pn mcm tu. Alhamdullilah anak sihat dan tak ada masalah

normal je tu sbb utk kali pertama kita xkn perasan gerakan halus baby...Sy mengandung kali ke8 skrg baru dpt rs gerakan halus tu seawl 13w dh...dia x sllu lh...kdg2 je..Kalau kita bz buat krj ke ape mmg kita xkn perasan.

Normal.. Sbb baby masih kecil dan rahim ibu masih banyak ruang lgi.. So klau bb dah bergerak pon ibu susah nk rasa...tapi saya dlm 18w dah dah rasa gerakan bb mungkin sbb saya ni kecik jaa.. Perut pon kecik😅

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan