4 minggu, bulan 2 dtg scan

Check pagi tadi naik 2 line. P klinik sahkan. 4 minggu dah. Awal bulan 2 kena dtg scan sebab dr kata nak scan awal2 tak nampak. Ada yg macam ni tak? Korang scan minggu ke berapa? Sebelum scan lagi sekali korang buat test upt lagi sekali tak mptom2 sy rasa pening2, pagi2 mual, payudara tegang sakit sgt. #ttc8tahun

4 minggu, bulan 2 dtg scan
39 Balas
Tulis jawapan

tahniah..πŸŽ‰ 16week+ lg jelas bila scan baby..kte bole nmpk bru puas hati tgk..huhuπŸ€­πŸ‘πŸ‘ŒπŸ’ͺ

2y ago

Terima kasih πŸ˜€

VIP Member

Tahniah ye mommy πŸ‘πŸ»πŸ‘πŸ»πŸ‘πŸ». Selalunya, nak selamat scan lepas 8 minggu baru nampak

2y ago

Kan sy pun plan 8 minggu baru nak g scan. Adik ipar pun 8 minggu scan dah nampak terus dia buat buku pink katanya.

sy scan masa kndungan 6 weeks .. alhmdullilah nmpk heartbeat apa smua .. now 32 weeks dh

scan awl mmg xnpk ap. npk rahim ad ruang je. xnpk bby lg. nk npk btol2, 10mggu cmtu

Sy lagi suka scan 8 weeks ke atas. Masa tu dah boleh nmpk baby n heartbeat 😊

2y ago

Alhamdulillah. Sy tumpang happy utk puan 😍. Jaga diri tau puan.

kebiasaannya 8 minggu baru dengar heartbeat semua. awal2 ni biasa nampak kantung je

Kalau scan tvs dr(vagina)6w boleh nampak suda sekali heartbeat 😍 btw congratss

2y ago

Terima kasih πŸ˜ƒ

saya 4week terus scan. nmpak kantung je. 2 mngu dtg lg scan. nmpak baby dah

2y ago

Hah dr pun cakap nak scan nampak kantung je so dia cakap awal bulan 2 dtg scan

Sy scan 6 weeks, Alhamdulillah siap dapat dengar heartbeats baby πŸ€—

2y ago

Cuma pesanan saya, kalau dkt KK tu nanti x nampak, jangan frust sebab mesin kat KK tu memang dah lapuk! πŸ˜… better scan dkt klinik yg maju sikit. Sy scan w6 kat luar, sekali letak je terus nampak baby and heart beat. Buat dkt KK waktu 7w , sampai sakit perut saya doc duk cari baby πŸ™„πŸ™„ padahal bb dah membesar dari 0.48 cm ke 1.58cm. Mesin tu susah nak detect

sama juga ni mum..4 minggu tpi blum buat check up dengan doktor