gx mau di bedong

Bun, bayiku usia 17 hri udh gx mau di bedong. Adakah yg sama dengan bayi ku bun..? Kira2 nanti gmna ya, katanya kalau gx di bedong nanti kaki sama tangannya gx lurus, apa itu bener ..?

26 Tanggapan
Tulis tanggapan

Gak ada hubungannya bayi di bedong dengan bentuk kaki bengkok atau berbentuk "O" bun Kebanyakan bayi lahir dengan bentuk kaki melengkung,karna posisi kaki melipat slma di dalam rahim sekitar usia 12-16 bulan,tulang- tulang kakinya akan mulai berubah menjadi normal dan lurus bun...jadi gk usah cemas saya pun anak cuma bertahan bedong 2 mggu sempat bertentangan dengan mertua sama seprti kecemasan bunda, ttp saya bedong cuma gak melilit seret ksihan bun liatnya fungsi bedong kan supaya bayi hangat dan nyaman dan allhmdulillah ank sy juga gak betah di bedong lama2๐Ÿ˜Š๐Ÿ˜‚

Baca lagi
VIP Member

Mitos bunda.. Tangan dan kaki bayi lahir ya masih bgtu .. Ntar klu udah gede jg lurus, kcuali mmg punya kelainan tulang ya, klu gak ada ya bagus kok .. Anak saya usia 7 hari sdh gak mau di bedong .. Hanya setelah mandi maunya setelah 15 menit di lepas ..

Tujuan di bedong supaya bayi hangat moms.anak saya juga dulu gt gamau dibedong. Baru lepas bedong tepat 1bulan. Kalo bs tetep pakein bedong nya aja Moms, pakai baju juga gpp asal senyaman dan hangat

VIP Member

anakku 5 hari udah ogah dibedong..kegerahan dia...kan bedong gunanya buat penghangat agar bayi sama hangatnya kayak masih didlm perut bundanya. Mitos ah klo bedong buat ngelurusin kaki bayi๐Ÿ˜Š

gapapa bun,anak saya 15 hari udh ga dibedong smpe skrg udh 1 bulan 2 hari. Kalo dibedong tdurnya gapules,bru di taro bbrpa menit udh bngun dan usel" alhasil dibuka bru pules๐Ÿ˜‚

Kata bayiknyaa "panaass makk.. Geraahh, aku ingin bebaaasss mak, jgn halangi aku" ๐Ÿ˜‚ Anakku kalo dbedong udh njepat2.. Rasa mau salto2.. Pas pergi mbahnya, aku udal udal donk

Anak saya pas di rs dibedong sama bidan tp kalo dokter liat, pasti bedongnya dibuka sama dokter. Dirumah juga anak saya ga dibedong cuma dikasih selimut aja.

Anak saya dibedong 2 hari doang, gaada hubungannya bedong am kaki tangan lurus, bule bule ga di bedong kaki tangannya bagus bagus tuh

Anakku cuma 3hari doang dibedong bun skrg usia 3bln lebih sehat2 wae alhamdulilah.. bedong kn fungsinya cuma buat menghangatkan bun..

Anak pertamaku dari usia 2hari udah Gamau di bedong Bun...sekarang udah 3thn usianya... Gpp ..baik baik aja...