boleh kah bayi umur 4 hari gak pake bedong ?

Buibu apa ada yg dsni baby nya gak pake bedong juga kya anak ku??

boleh kah bayi umur 4 hari gak pake bedong ?
201 Tanggapan
Tulis tanggapan

D luar negri pun bayi ga d bedong sama sekali.. jgn percaya mitos.. kalo ga d bedong nanti kaki si bayi bs letter X atau letter O.. itu semua balik k gen n turunannya masing2.. bukan krn bayi ga d bedong.. krn fungsi nya bedong itu hanya untuk menghangatkan tubuh bayi..

lucu banged bun dde nya gpp pun,justru dokter nyaranin ga di bedong soale di dlem perut kan dd nya aktif gerak tuh,nah kalo di bedong ksian jdi ga bisa gerak bebas kek wktu di dlem prut๐Ÿ˜

VIP Member

Boleh ko bund,anak saya juga g mau dibedong wkt baru2 lahir,soalnya dianya kepanasan klo dbedong,sekarang dari umur sebulan lebih sampai umur 3bln mlah g bisa tidur klo g dbedong.. ๐Ÿ˜‚

Anakku dulu ga betah dibedong bun, paling abis mandi, dibedong sampe nutupin tangan, bentar doang udh ngulet ga nyaman, ya udah dibedong tp tangannya dikeluarin ๐Ÿ˜

Fungsi bedong hanya utk menghangatkan. Kalo cuaca adem ya gausah bun biar baby juga leluasa bergerak. Udah dalam perut ibunya dia kesempitan selama 9 bulan ๐Ÿ˜‚

Bebas bun. Bedong itu buat menghangatkan dan bikin baby nyaman krna bikin dia ngerasa dipeluk gitu.. Jd bedong ga bedong kalo anak anteng ya amanยฒ ja ๐Ÿ˜

Anak saya bertahan sampai seminggu aja pkek bedong. Soalnya anak saya dibedong suka gaknbisa diem kaki tangannya. Apa lagi jakarta panas bnget cuacanya.

Boleh bund, dl pas msh di rumah sakit dipakein bedong sama neneknya malah dilepasin sma perawatnya.. bedong cmn bwt angetin aja bund.. g usah kenceng2..

VIP Member

Baby saya waktu itu dibedong klo setelah mandi aj spy hangat... Atau pas lg rewell dan tdrnya gelisah.. dibedong bs lebih nyenyak dan anteng boboknya

Saya dr lahir sampai ini 18 hari jarang ngebedong.. Baby nya juga ga suka di bedong.. dia gelisah kalo di bedong.. jadi yaa "dilepasin aja" ๐Ÿ˜‰