10 Balas

usia kandungan awak? boleh je awak nak naik apa2 kenderaan. kalau perjalanan jarak jauh contoh mcm penang ke johor pastikan berhenti dgn kerap utk awak buat regangan. bawak la bantal or pape utk lapik bg awak selesa. baby kita dilindungi oleh air ketuban.

awak lapik bantal. supaya hentakan tu slow. xkuat. dan minta husband awak bawak slow

boleh aje sis🥰 suami saya pemandu lori saya hari2 ikut sampai bersalin dapat pun baby boy...sekarang baby nya dah 5tahun....dan sangat2 suka dengan lori tripper... jcb... kobie.... pantang jumpa mesti beli walaupun dah ada... dah macam muzium rumah....

Ok awak tq…😊😊😊😊

naik la apa sekali pon sis. xde mslh. nak naik basikal ke helicopter ke ferry ke jcb ke boleh je semua. jgn lah rasa fobia ke takut ke ape ke. xde mslh pon nak naik kenderaan apa. cuma elakkan dari byk terhentak kuat. takat terhentak manja tu xde mslh.

Masa sy xtau kata sy mengandung sy siap masuk hutan main atv lg sis 😅 sy rasa naik la kenderaan apa pun janji selamat

Hah? Ape punye soalan ni.. maaf la cakap, kenderaan bukan faktor keguguran atau ape ye sis.

tak salah pun dia bertanya, lagi lagi utk 1st mom. bagus soalan at least mommies² yg lain pun boleh dpt info baharu. kalau yg ada masalah placenta previa (pp) atau kedudukan uri kt bawah Dr akan sarankan utk bykkan bedrest & elakkan perjalanan jarak jauh utk awal kandungan. tapi awak boleh dptkan nasihat & consult dulu dgn Dr awak ya

VIP Member

boleh je..kecuali kalau alami pp type 3 kena kurangkan byk berjln...kena bykkn bedrest

placenta previa aka uri bawah tahap 3 atau 4.. tp biasa bila doc dh diagnosis alami tahap 1 atau 2 dh mintk kita bykkn bedrest dan jgn berjalan jauh naik kenderaan..sbb di ketegori hamil berisiko takut alami pendarahan semasa perjalanan pergi kemana shj destinasi yg nk di tuju..😉✌🏻

Boleh je,saya first trismester naik lori 3 tan...

Ok terima kasih awak😊

naik lori takpe sis, jgn angkat lori tu je..

🤣🤣🤣

bole tp be careful ya..elak lubang

Ok tq awak😊

tiada masalah

Soalan popular

Artikel Berkaitan