10 Balas

Saya pun mmg JAGA pemakanan bkn masa pantang je..jenis mmg kawal sndri apa kita makan. Skrg da beranak 5 da pun..Dlm pantang ada jga mkan tapi 2-3 ulas je mmg susu makin meriah..n baby pun xde apa alah..tp cukupla buat rasa2 je..xde la nk sekat sampai semua xbole makan..

VIP Member

Tkut angin je..angin dkt kita xpe...sbb kita dh bsr klu sakit msih leh tahan lg..tp tkut pd bby if bby bf..mmg btl ada yg kata tul milk booster..tp depend pd bdn masing2 kut mcmne penerimaan nye😅✌

Saya pun makan je..mmg susu meriah..tp tidakla makan selagi xhabis..3-4 ulas je pastu minum air masak banyak..alhamdulillah xde la pulak sakit badan ke baby meragam ke..tp tak juga la jadikan amalan..

maybe lain ibu lain kot, saya sangat jaga pemakanan sepanjang pantang. tapi makan durian 3-4 ulas, bagi anak full bf.. malam tu anak timbuk ruam2, mak kata ruam panas..

dalam pntg sis cube je tgk seulas cmna..Sye msa 30lbh hri bru rse seulas je..Mmng boleh jdi milkbooster cma igt bby tkt pnas...

ok tu sma lh..tgk bby ok trus boleh mkn sikit2 tkt sakit urat n pnas je..

Saya makan sebab teringin sangat. Lepas makan terus minum susu utk elak sendawa/angin.

VIP Member

I makan jugak durian dalam pantang, tapi tak banyan 1-2 ulas

Tunggu habis pantang.. very heart.. jgn makan banyak

tunggu habis pantang,lebih baik sebab baru lagi kan

Super Mum

Saya makan masa dalam pantang... Memang susu banyak... Makan malam, esok awai pagi tu pam susu tak sampai 10 minit penuh botol yang 150ml... Tu baru sebelah jaa... Saya makan banyak kali jugak masa dalam pantang... Alhamdulillah okey... Cuma kena banyak minum air... Baby pon okey jaa... Kalau tak yakin try dulu seulas... Takut lain orang lain kesannyaa..... Apa2 pon moga ibu2 yang breastfeed dimurahkan rezeki susu yang banyak....

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan