βœ•

15 Balas

VIP Member

Tuam dgn tuala panas sis ..buat byk Kali ..lps tu pelanΒ² urut breast ke bwh .. susu akn mudah mngalir .. klo Ada shower air panas tu lg elok .. masa sis Mandi pancurkan air ke breast sis .. sambil tu sis urut/ picit kluarkan air susu .. Saya dh pnh Cuba ..mmg bkesan

VIP Member

Xde masalah sbb suami xmemenuhi syarat utk jd anak susuan. Syarat mnjd anak susuan: 1. Kanak2 berumur 2 tahun dan ke bwah 2. Menyusu smpai 5 kali kenyang. Sumber: https://youtu.be/ltXaI81Uiv0

Boleh je. Dulu akak sy bengkak susu, doktor sendiri yg pesan suruh suami tolong hisap. Kalau pakai pam mungkin terlalu sakit untuk sesetengah ibu. Kalau suami, kita boleh cakap kat dia untuk slow2 or apa2.

Boleh sis... Cuma jgn smpai hbis susu utk ank... Sbb hkum nya mkruh smpai begitu... Skdr melegakan sakit in shaa Allah xjd mslh...

Sekadar menghilang kan sakit in syaa allah tak jd masalah dlm islam yg mengatakan jd ibu susuan adalah kanak2 yg berumur 2 tahun kebawah minum susu ibu sehingga 5 kali kenyang itu baru dikira ibu susuan dan anak susuan... 😊

Letak kobis dulu utk kurangkn tegang, lepas tu bru tuam dgn tuala panas utk lncar peredaran susu, sambil urut2 sikit, inshaallah akn ok.

Boleh...Saya pernah mintak suami wak camtu.jgn sampai suami kenyang minum susu Kita sudahπŸ˜…πŸ˜…πŸ˜…πŸ˜….Masa tu pamp tetek x sampai lagi

Ahahaha...x pasti sebab Saya sakit sangat Masa bengkak susu.mintak dia hisap.telan ke Tak Saya Tak pastiπŸ˜‚πŸ˜‚πŸ˜‚πŸ˜‚πŸ˜‚

Try bukak youtube cari ceramah ustaz pasal ni.. Tak silap baru tngok hari tu.. hkum dia tak pasti tapi suami xboleh telan susu ibu..

Bukan suami tak boleh telan susu ibu.. Tapi itu utk makanan baby.. Kalau sakit tu dgn cara pam susu boleh bekalkn utk baby dan kurangkn bengkak.

bagi orang islam tak boleh la...sebab nanti suami terminum pulak susu tu .🀦 sis kne gunakan pam

Kasih dia hisap dn buang air susu tu x boleh juga ke??

pam smpan susu tu sis... masih dlm pantang ke dah abis..

Boleh.. Asalkan x ganggu hak anak menyusu

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan